Aktualności
Szkoły wyższe
24 Maja
Opublikowano: 2022-05-24

Debiut ALK w rankingu Executive Education Open

Na 64 miejscu zadebiutowała Akademia Leona Koźmińskiego w międzynarodowym zestawieniu „Financial Times” klasyfikującym uczelnie biznesowe, które prowadzą studia podyplomowe.

Po pandemii wyraźnie wzrosło zainteresowanie krótkimi kursami (najczęściej są to roczne programy) podnoszącymi kwalifikacje w obszarze transformacji cyfrowej, motywowania pracowników celem ograniczenia ich rotacji i radzenia sobie z najmłodszym „pokoleniem Z” – pisze „Financial Times”. Redakcja przewiduje dalszy wzrost wydatków na edukację kadry menedżerskiej wyższego szczebla w kolejnych latach, powołując się na własne badania prowadzone wśród dyrektorów HR dużych korporacji. Podkreśla przy tym, że konkurencja na rynku jest coraz większa, nie tylko ze strony tzw. uniwersytetów korporacyjnych, firm doradczych i kursów LinkedIn, ale też startupów edukacyjnych, które oferują programy online.

W opublikowanym 24 maja rankingu czołowych uczelni biznesowych, które prowadzą studia podyplomowe, zadebiutowała Akademia Leona Koźmińskiego. Zajęła samodzielnie 64 miejsce, lokując się pomiędzy Esan z Peru a Uniwersytetem w Kapsztadzie (RPA). Natomiast jako partner strategiczny ESCP Business School znalazła się na 19 pozycji z tą francuską uczelnią. Czołówkę edukacji menedżerskiej stanowią uznane uczelnie francuskie, szwajcarskie, hiszpańskie, brytyjskie i amerykańskie.

W Akademii Leona Koźmińskiego na studiach podyplomowych i MBA kształci się każdego roku około 2,5 tys. osób. Uczelnia prowadzi ponad 70 kierunków i cały czas uaktualnia ofertę o nowe, poszukiwane specjalizacje.

W trakcie pandemii zainteresowanie studiami podyplomowymi było większe niż przed pandemią i to pomimo konieczności prowadzenia zajęć w systemie zdalnym lub hybrydowym – podkreśla dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Kozminski Executive Business School.

Wysoka rekrutacja utrzymała się w obecnym semestrze i tak samo zapowiada się semestr zimowy, na który zapisy już trwają. Słuchacze ALK, oprócz wiedzy i wymiany doświadczeń z praktykami, mogą liczyć też uzyskanie dyplomu uczelni cieszącej się dobrą reputacją.

Uczelnia jest obecna już w pięciu rankingach „FT”, zajmując 54 miejsce w zestawieniu europejskich szkół biznesowych z 2021 r. i będąc liderem kształcenia menedżerskiego w naszej części Europy.

źródło: ALK

 

Dyskusja (0 komentarzy)