Aktualności
Szkoły wyższe
12 Czerwca
Opublikowano: 2017-06-12

Diamenty Politechniki

9 czerwca br. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej zorganizował po raz pierwszy galę „Diamenty Politechniki”. Jej celem było uhonorowanie wszystkich zasłużonych: władz, sponsorów oraz samorządowców, za pomocy dla Samorządu Studenckiego PRz. Czerwony dywan, wieczorowe stroje, zwycięskie statuetki – to wszystko sprawiało, że uczestnicy mogli się poczuć wyjątkowo.

Statuetki wręczano w trzech kategoriach. Najpierw nagradzano pracowników Politechniki Rzeszowskiej. W kategorii „Najlepszy dziekan” zwyciężył prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa. Druga statuetka również trafiła na Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa – w kategorii „Najlepiej działający dziekanat PRz”. W kategorii „Pomocna dłoń Samorządu Studenckiego” statuetkę otrzymała mgr inż. Beata Staroń. W tej części przewidziano również nagrodę specjalną. Przyznano ją rektorowi Politechniki Rzeszowskiej, prof. dr. hab. inż. Tadeuszowi Markowskiemu.

W kolejnej części gali wyróżnieni zostali partnerzy. Za „Studenckie miejsce roku” uznano restaurację McDonald. Firmą wspierającą Samorząd Studencki PRz okazał się British School natomiast firmą przyjazną studentom – Centrum Medyczne Medyk. Tutaj również została przyznana nagroda specjalna dla firmy Brend Group.

Na koniec docenieni zostali członkowie Samorządu Studenckiego. Najaktywniejszym przewodniczącym wydziału okazała się Edyta  Niewiarowska. Zwyciężczynią w kategorii „Najlepsza przewodnicząca komisji doraźnej” została Mariola Hajduk, koordynatorka wydarzenia. Żaneta Kardasz została doceniona w kategorii „Koordynator roku”. To ona zorganizowała wydarzenia Adapciak 2016, Międzynarodowy Dzień Studenta, Mikołajki. Statuetka za „Samorządowe odkrycie roku” powędrowała do Elżbiety Chabko. Pierwsza nagroda specjalna została wręczona również Żanecie Kardasz za nieocenioną pomoc, którą przekazywała przez lata swojej działalności w Samorządzie Studenckim, a drugą nagrodę otrzymał Erwin Bal, który – mimo że już od dwóch lat jest już absolwentem – zawsze pomaga wszystkim obecnym samorządowcom przy organizowanych przez nich projektach.

Statuetki zostały zaprojektowane przez studenta Filipa Kamińskiego z Koła Naukowego Formuła Student, a wykonane przy współpracy Katedry Konstrukcji Maszyn oraz Koła Naukowego Szybkiego Prototypowania i Wzornictwa Przemysłowego.

Organizatorzy wydarzenia wielokrotnie powtarzali, że bez pomocy nominowanych, większość wydarzeń organizowanych przez Samorząd Studencki PRz nie mogłyby się odbyć. Pomoc finansowa czy barterowa, jaką oferują, sprawia, że organizowane wydarzenia z roku na rok stają się coraz lepsze i odbijają się pozytywnym echem w całej Polsce.

Anna Worosz

Dyskusja (0 komentarzy)