Aktualności
Szkoły wyższe
12 Czerwca
Opublikowano: 2017-06-12

Dla przyszłych licencjatów, inżynierów i magistrów

12 czerwca 2017 r. rozpoczyna się rekrutacja na I rok studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie. Nowi studenci będą mogli kształcić się na „starych”, sprawdzonych kierunkach I stopnia, jednak wiele z nich będzie miało nowe i atrakcyjne specjalności, jak mechatronika na mechanice i budowie maszyn lub odnowa biologiczna na wychowaniu fizycznym. Kandydaci na studia II stopnia mają do wyboru filologię, zarządzanie i inżynierię produkcji oraz zdrowie publiczne. Trzeba jednak dodać, że nabór na zdrowie publiczne ruszy dopiero po zatwierdzeniu wniosku przez MNiSW.

Nowe propozycje służą dostosowaniu oferty do zainteresowania i potrzeb młodzieży naszego regionu oraz wymogów rynku pracy. Obecne działania uczelni zmierzają również do tego, by absolwenci wszystkich kierunków po studiach, zarówno licencjackich, jak i inżynierskich, mogli kontynuować naukę na studiach magisterskich w PWSZ w Koninie.  W najbliższym roku akademickim konińska uczelnia proponuje studia na 15 kierunkach I stopnia i trzech – II stopnia.

Jak zostać studentem PWSZ w Koninie? Najpierw kandydaci rejestrują się drogą elektroniczną na stronie internetowej: www.pwsz.konin.edu.pl. Po wypełnieniu elektronicznego formularza, w którym należy zadeklarować wybrany kierunek/kierunki, zostanie wygenerowane podanie o przyjęcie na studia i druk opłaty rekrutacyjnej, które należy wydrukować. Po uiszczeniu opłaty (85 zł za jeden kierunek) oraz wypełnieniu i podpisaniu formularza, oba dokumenty należy dostarczyć do Centrum Rekrutacji i Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, które od początku naboru będzie działać przy ul. Wyszyńskiego 3C ‒ w holu Biblioteki im. prof. Mariana Walczaka.

Dalsze szczegóły postępowania rekrutacyjnego i kwalifikacyjnego znajdują się na stronie http://www.pwsz.konin.edu.pl/rekrutacja-pwsz.

Wszelkie pytania można też zadać na uczelnianym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/pwszkonin/ lub skorzystać z mobilnego informatora na tablecie, smarfonie i w telefonie  www.m.pwszkonin.pl.

aria

Dyskusja (0 komentarzy)