Aktualności
Szkoły wyższe
14 Marca
Opublikowano: 2018-03-14

Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim

Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na 8. edycję trójmiejskich obchodów Światowego Tygodnia Mózgu. W programie znalazły się atrakcje zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i najmłodszych. Kilkanaście wykładów, blisko 150 warsztatów laboratoryjnych i seminaryjnych oraz konkursy i gry. Wykonaj rysunek tylko przy pomocy lustrzanego odbicia bądź przekonaj się jak zbudowany jest mózg dzięki trójwymiarowym okularom. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Obchodzony w wielu krajach Światowy Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week) ma na celu popularyzowanie wiedzy o mózgu i układzie nerwowym. Podczas licznych warsztatów, wykładów oraz pokazów laboratoryjnych można zgłębić wiedzę o funkcjonowaniu i budowie mózgu oraz poznać warsztat pracy neurobiologów, neurochirurgów czy psychologów.

Zarówno dorośli, młodzież, jak i dzieci znajdą coś dla siebie podczas Dni Mózgu 2018. Przekonaj się m.in. czy zwierzęta laboratoryjne pomagają nam odkryć skuteczną terapię na choroby tj. Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienie rozsiane. Czy mózg ksenofoba różni się od mózgu osoby tolerancyjnej?

Podczas Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim będzie można dowiedzieć się jak powstaje przyjemność związana ze słuchaniem ulubionej kapeli, wziąć udział w zajęciach w pracowni EEG, rozwiązać zagadki zaginionego naukowca w escape roomie, doświadczyć na własnej skórze różnych złudzeń i iluzji, a także wziąć udział w warsztatach umiejętności chirurgicznych.

Organizatorem imprezy jest Wydział Biologii UG, a wykłady i warsztaty prowadzić będą pracownicy, doktoranci i studenci m.in. z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka UG, Studenckiego Koła Naukowego ‘Homunculus’ UG, Koła Nauk Psychologicznych ‘Anima’, Studenckiego Koła Naukowego Neurochirurgii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i wielu innych.

Czas: 16-17 marca 2018

Miejsce: Wydział Biologii UG, ul. Wita Stwosza 59

Wstęp wolny. Na niektóre warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc.

Więcej informacji i program znajdują się na stronie: www.dnimozgu.ug.edu.pl

Monika Rogo

Dyskusja (0 komentarzy)