Aktualności
Szkoły wyższe
29 Września
Opublikowano: 2017-09-29

Dofinansowanie dla Centrum Sportu GUMed

Ministerstwo Sportu i Turystyki zaplanowało dofinansowanie budowy nowoczesnego Centrum Sportu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W latach 2017-2018 uczelnia otrzyma na ten cel łącznie 7 200 000 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Partnerem strategicznym inwestycji, szacowanej na blisko 19 000 000 zł, jest Pomorski Związek Piłki Nożnej. Uzyskanie ministerialnego wsparcia było możliwe dzięki staraniom prof. Grzegorza Raczaka, posła na Sejm RP.

Centrum Sportu GUMed powstanie na działce przy ul. Dębowej 21 w Gdańsku. W ramach inwestycji przewidziano kompleksową realizację budynku hali sportowej wraz z budową parkingu podziemnego, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Prace budowlane rozpoczęły się 18 lipca br., planowany termin zakończenia to 31 lipca 2018 r. Twórcami projektu jest pracownia Archimedia z Poznania, a wykonawcą gdańska firma Przembud SA.

W budynku znajdować się będą m.in.: arena sportowa o powierzchni 1100 m2 z boiskami do futsalu, piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki oraz sale ćwiczeń do aerobiku, squasha, wschodnich sztuk walki i zapasów. W obiekcie zaprojektowano także: trybunę na 748 miejsc, 2 zespoły szatniowo-sanitarne dla mężczyzn i kobiet, w tym również dla osób niepełnosprawnych, garaż podziemny na 103 miejsca postojowe i stojaki na 22 rowery.

Joanna Śliwińska

Dyskusja (0 komentarzy)