Aktualności
Szkoły wyższe
04 Lutego
Źródło: www.uwm.edu.pl
Opublikowano: 2020-02-04

Dr n. med. Franz van Erckelens profesorem honorowym UWM

Wybitny kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych dr n. med. Franz van Erckelens decyzją Senatu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie został wyróżniony statusem honorowego profesora uczelni.

Na posiedzeniu Senatu UWM 31 stycznia dr n. med. Franz van Erckelens odebrał z rąk rektora prof. Ryszarda Góreckiego gratulacje i pamiątkowy dyplom honorowego profesora. Senat w ten sposób dziękował wybitnemu kardiochirurgowi za zaangażowanie dydaktyczne, szczególne wzbogacenie procesu kształcenia i umiędzynarodowienie Wydziału Lekarskiego UWM. Z wnioskiem o uhonorowanie znakomitego kardiochirurga wystąpiła Rada Wydziału Lekarskiego.

Wzruszony dr Franz van Erckelens dziękował za wyróżnienie… w języku polskim.

– Z radością i dumą przyjmuję godność profesora honorowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Do Olsztyna, na ten uniwersytet, przyjechałem po raz pierwszy w 2004 r., towarzysząc Georgowi i Marii Dietrichom. Georg Dietrich podczas jednej z ostatnich podróży do Olsztyna, powiedział do mnie, kiedy wsiadaliśmy do samolotu: A teraz jedziemy do przyjaciół! Zobaczyłem piękne miasto i poznałem wyjątkowych ludzi. Z radością i dumą dołączyłem do grona wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – mówił dr F. van Erckelens, dodając, że ugruntowana wiedza stanowi ogromną wartość a najważniejszym zdaniem uniwersytetu jest zdobywanie i weryfikowanie wiedzy.

Dr n. med. F. van Erckelens jest absolwentem medycyny uniwersytetu w Aachen (Niemcy), od 2007 r. był związany z Wydziałem Nauki o Żywności UWM, od 2010 r. współpracuje z Wydziałem Lekarskim olsztyńskiej uczelni. Jako profesor wizytujący prowadził zajęcia dla studentów anglojęzycznych. Jest specjalistą z zakresu rehabilitacji i zapobiegania chorobom serca, rehabilitacji po operacjach kardiologicznych oraz leczenia żylnych chorób naczyniowych i zakrzepicy.

źródło: UWM

 

Dyskusja (0 komentarzy)