Aktualności
Szkoły wyższe
15 Lutego
Opublikowano: 2017-02-15

Druk 3D, roboty, a może gry komputerowe?

Ruszyła rekrutacja do wiosennej tury warsztatów w projekcie „Z fizyką w przyszłość” realizowanym na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku. W zajęciach mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy potrwają do 26 lutego.

Uczestnicy warsztatów mają do wyboru 5 bloków tematycznych, dotyczących zajęć z programowania robotów, drukowania 3D i modelowania trójwymiarowego, klasycznych doświadczeń fizycznych, eksperymentów wspomaganych komputerowo oraz programowania grafiki i gier komputerowych. Można wybrać 1 temat albo kilka. Na uczniów czekają praktyczne zajęcia, doświadczenia w fizycznych laboratoriach i pokazy. Zajęcia będą odbywać się w marcu i kwietniu, w dni powszednie w godzinach popołudniowych (po 16.00) na terenie kampusu UwB, w salach Wydziału Fizyki.

Aby się zarejestrować, trzeba wypełnić formularz internetowy dostępny na stronie Wydziału Fizyki pod adresem http://physics.uwb.edu.pl/wf/przyszlosc/. Na chętnych czeka 120 miejsc.

W jesiennej turze warsztatów wzięło udział 80 uczniów. Oni także mogą zapisać się na wiosenne zajęcia i np. wybrać inny blok tematyczny.

Na organizację warsztatów “Z fizyką w przyszłość” Uniwersytet w Białymstoku dostał 72 000 zł w ministerialnym konkursie na działania upowszechniające naukę.

Dyskusja (0 komentarzy)