Aktualności
Szkoły wyższe
13 Marca
Opublikowano: 2017-03-13

Drzwi Otwarte UMCS 2017

„UMCS. Zadbaj o swoją przyszłość” – pod takim hasłem w tym roku odbędą się Drzwi Otwarte UMCS, czyli jedno z największych wydarzeń skierowanych do kandydatów na studia. Podczas akcji uczelnia daje szansę młodzieży, aby zobaczyła, jak studiuje się na UMCS i dlaczego warto stać się częścią społeczności akademickiej uniwersytetu.

Drzwi Otwarte odbędą się 24 marca w Akademickim Centrum Kultury UMCS “Chatka Żaka” (ul. Radziszewskiego 16, Lublin) oraz na poszczególnych wydziałach uczelni. Start o godz. 9.00. Dla kandydatów organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i niespodzianek, aby pokazać, że studiowanie to nie tylko egzaminy, kolokwia i nieprzespane noce, ale również zabawa, możliwość odwiedzenia miejsc, które do tej pory były nieosiągalne oraz odkrycie w sobie zainteresowań i pasji.

Podczas Drzwi Otwartych “Chatka Żaka” zostanie podzielona na specjalne strefy tematyczne:
– w strefie edukacji odbędą się prezentacje oferty edukacyjnej poszczególnych jednostek UMCS (wydziały, centra językowe). W tym miejscu będzie można poznać ofertę studiów, porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych wydziałów, co być może ułatwi kandydatom podjęcie najsłuszniejszej decyzji dotyczącej ich ścieżki kształcenia;
– w strefie aktywności wszyscy zainteresowani zobaczą, jak żyją studenci, jak wygląda studenckie życie na co dzień. W tej strefie organizatorzy uchylą nieco rąbka tajemnicy tego, co dzieje się poza salą wykładową. W tej strefie zaplanowano m.in. pokazy, prezentacje, konkursy, gry i fotobudkę;
– w strefie pn. “szkolenia i doradztwo zawodowe” odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których specjaliści z Biura Karier UMCS pomogą określić maturzystom, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje predyspozycje i zainteresowania;
– ostatnia strefa to tzw. punkt konsultacyjno-informacyjny, prowadzony w języku ukraińskim, rosyjskim i angielskim.

Równolegle w “Chatce Żaka” trwać będą spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy przedstawią moduły matury z matematyki i języków obcych. Zaplanowano także występy Zespołu Tańca Ludowego UMCS i Zespołu Tańca Towarzyskiego “Impetus”.

Tego dnia organizatorzy chcą pokazać także jak ważny dla młodego człowieka jest sport. Zainteresowani przekonają się o tym odwiedzając Centrum Kultury Fizycznej, gdzie rozgrywać się będzie turniej o Puchar Rektora UMCS. Podczas Drzwi Otwartych odbędzie się również finał popularnego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych konkursu językowego „The Faces of America”. Organizatorzy, podobnie jak w poprzedniej edycji, gwarantują świetną zabawę, wysoki poziom merytoryczny oraz atrakcyjne nagrody.

Zwieńczeniem wszystkich akcji, działań, warsztatów i imprez zorganizowanych na UMCS w ramach wielkiego święta tegorocznych maturzystów, będzie część artystyczna wydarzenia, w której przygotowano sporą dawkę dobrej muzyki. Od 15:30 zagrają zespoły UMCS, czyli największe talenty muzycznye uczelni. Gwiazdą wieczoru będzie zaś BOVSKA – wokalistka, która ma za sobą występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Orange Warsaw Festival, Slot Art. Festiwal, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu i in.

Wstęp wolny!

Szczegółowe informacje, program główny wydarzenia oraz programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl.

Aneta Adamska

Dyskusja (0 komentarzy)