Aktualności
Szkoły wyższe
30 Stycznia
Opublikowano: 2020-01-30

Drzwi Otwarte UMCS 2020

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza na największe wydarzenie skierowane do kandydatów na studia. 6 marca 2020 r. odbędzie się wielka akcja promocyjna Drzwi Otwarte UMCS. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 w budynku Wydziału Ekonomicznego (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5 w Lublinie). w ramach akcji na poszczególnych wydziałach uczelni oraz w jednostkach ogólnouczelnianych odbędą się wykłady, warsztaty oraz pokazy.

Podczas kolejnej edycji Drzwi Otwartych UMCS organizatorzy przybliżą ofertę edukacyjną uczelni oraz zapoznają maturzystów z przebiegiem procesu rekrutacyjnego i wymaganiami stawianymi przed kandydatami na studia.

Jak co roku, przygotowano program pełen atrakcji, który pomoże uczniom w najlepszym wyborze ścieżki kształcenia i kariery.

Podczas wydarzenia czynne będzie sześć specjalnych stref tematycznych:
– strefa edukacji obejmować będzie prezentację oferty edukacyjnej UMCS. Uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać ze studentami wszystkich wydziałów oraz poznać pełną ofertę kształcenia;
– w strefie studenta wszyscy zainteresowani zobaczą, co się dzieje poza salą wykładową i jak wygląda studenckie życie na co dzień. W tej strefie zaplanowano m.in.: prezentacje kół naukowych, samorządu studenckiego, AZS czy Legii Akademickiej. Na zainteresowanych czekają także pokazy, konkursy, gry i fotobudka. Jedną z atrakcji będzie także zwiedzanie planetarium;
– strefa HI-TECH pozwoli na zapoznanie się z najnowszymi technologiami. Grupa Edukacja 3.0 zaprezentuje nam zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami, robotyką czy programowaniem VR. Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił w wirtualnych rozgrywkach;
– strefa rozwoju kompetencji – tutaj odbędą się konsultacje z doradcami zawodowymi, podczas których nasi specjaliści pomogą określić maturzystom, na jakim kierunku studiów najlepiej spożytkują swoje predyspozycje i zainteresowania;
– strefa cudzoziemca to tzw. punkt konsultacyjno-informacyjny prowadzony w językach ukraińskim, rosyjskim i angielskim;
– strefa chilloutu, czyli miejsce wypełnione pufami i leżakami, gdzie będzie można się zrelaksować.

Program wydarzenia obejmie również spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Krakowa, którzy zaprezentują moduły matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

Uczniowie będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą sportową uniwersytetu – w Centrum Kultury Fizycznej rozgrywany będzie Turniej o Puchar Rektora UMCS.
Podczas Drzwi Otwartych zaplanowano również finał popularnego wśród uczniów szkół średnich konkursu językowego „Faces of America”. Organizatorzy, podobnie jak w poprzedniej edycji, gwarantują świetną zabawę, wysoki poziom merytoryczny oraz atrakcyjne nagrody.

Podczas Drzwi Otwartych organizowane będą także wycieczki po kampusie (w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim).

Dodatkowe informacje, program główny wydarzenia, programy akcji na poszczególnych wydziałach UMCS znajdują się na stronie: www.drzwiotwarte.umcs.pl.

Aneta Adamska

 

Dyskusja (0 komentarzy)