Aktualności
Szkoły wyższe
06 Lipca
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-07-06

Dwie kieleckie uczelnie uruchamiają wspólne studia

Pierwszy w historii wspólny kierunek studiów uruchamiają dwie kieleckie uczelnie: Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska. Inżynieria biomedyczna ruszy od października.

Inżynieria biomedyczna jest nowością w tegorocznej rekrutacji. Kierunek powstał w wyniku umowy o współpracy podpisanej przed dwoma laty pomiędzy Uniwersytetem Jana Kochanowskiego a Politechniką Świętokrzyską. Jednym z elementów porozumienia jest prowadzenie wspólnych kierunków studiów. Wniosek o uruchomienie pierwszego w historii wspólnego kierunku zaakceptowała już Polska Komisja Akredytacyjna.

Obie uczelnie mają potencjał do prowadzenia studiów w zakresie inżynierii biomedycznej. Absolwenci tego kierunku nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy. Będą potrzebni w instytucjach zajmujących się wdrażaniem nowoczesnych protez, implantów oraz narzędzi specjalistycznych, w tym chirurgicznych, a także w placówkach medycznych wykonujących zabiegi endoprotezoplastyki. Wiedza zdobyta na studiach pozwoli na zatrudnienie w centrach projektowych, w których wymagana jest znajomość metod projektowania, także za pomocą druku 3D.

Kierunek ruszy w październiku br. po uzyskaniu zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki. Studia trwają siedem semestrów i kończą się nadaniem tytułu zawodowego inżyniera. Prowadzone będą w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

MK, źródło: UJK

Dyskusja (0 komentarzy)