Aktualności
Szkoły wyższe
08 Lutego
Opublikowano: 2017-02-08

Dwie studentki Politechniki Rzeszowskiej laureatkami konkursu „Inwestycja w Przyszłość”

„Inwestycja w Przyszłość” to ogólnopolski konkurs dla studentów organizowany przez grupę PZU. Ma on na celu wyróżnienie ambitnych studentów, którzy mają na swoim koncie ciekawe projekty i potrafią je zaprezentować. W konkursie wzięło udział 106 uczestników z całej Polski. Dwanaście osób spośród uczestników zostaje nagrodzonych stypendium rozwojowym w wysokości 5000 zł. W tym roku aż dwie studentki z Politechniki Rzeszowskiej zostało laureatkami.

Jedną z nich jest Kinga Szmigiel, 23-letnia studentka V roku studiów magisterskich na kierunku zarządzanie, ze specjalnością zarządzanie zespołem projektowym. Została wybrana w głosowaniu internautów, uzyskując na swoim koncie 3211 głosów. Bierze czynny udział w wielu konferencjach naukowych, a także pisze i publikuje artykuły, które ukazują się w różnych czasopismach, m.in. w kwartalniku „Modern Management Review”. Wygrała również konkurs na najlepszą pracę licencjacką na kierunku zarządzanie. Jest pasjonatką podróży, uwielbia poznawać kultury innych krajów, a w życiu kieruje się zasadą: „Marzenia nie spełniają się same, marzenia się spełnia.”

Drugą laureatką jest 19-letnia Maria Krasowska. Zwyciężyła w głosowaniu uczestników. Maria Krasowska studiuje na kierunku zarządzanie. Poza studiami pisze powieści dla dzieci i młodzieży, prowadzi 3 kanały w serwisie YouTube, gdzie ogląda ją 80 tys. osób. Ponadto pracuje jako instruktorka tańca i gimnastyki, a także recenzuje książki. Pasjonuje się biznesem, zdrowym stylem życia, tańcem. Uwielbia czytać i rozwijać się. Z jej twarzy nigdy nie znika uśmiech. Jej motto brzmi: „Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć.

Obie studentki należą do studenckiego Koła Naukowego EKObizes i są jego aktywnymi członkiniami. Charakteryzują się optymizmem i pozytywnym nastawieniem do świata.

Żadna inna uczelnia nie ma aż dwóch laureatek. Wręczenie nagród odbywa się na uroczystej Gali w Warszawie.

Anna Worosz

Dyskusja (0 komentarzy)