Aktualności
Szkoły wyższe
21 Grudnia
Opublikowano: 2016-12-21

Dyplomatorium trzech europejskich uczelni w Opolu

Absolwenci kierunku Europa Master, który umożliwia otrzymanie jednocześnie dyplomy trzech europejskich uczelni, odebrali w sobotę dyplomy na Uniwersytecie Opolskim. Jak poinformował rzecznik rektora UO Maciej Kochański, opolska uczelnia jest jedyną w kraju, która prowadzi studia w tym kierunku.

Czterosemestralne studia magisterskie Europa Master obejmują przedmioty z zakresu politologii i problematyki europejskiej. W projekcie, obok Uniwersytetu Opolskiego, uczestniczy niemiecki Uniwersytet Johannesa Gutenberga w Moguncji oraz francuski Uniwersytet Bugrundzki w Dijon. W sobotnim, drugim już dyplomatorium, uczestniczyło dziewięciu absolwentów z Serbii, Belgii, Francji, Niemiec i Polski.

W trakcie programu studenci spędzają po jednym semestrze w każdej z trzech współpracujących uczelni. Wybór miejsca czwartego semestru, poświęcony pisaniu pracy magisterskiej, należy do studentów. Językami wykładowymi jest angielski i francuski, choć jak podkreśla dr Barbara Curyło z Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego, studenci chętnie korzystali z możliwości poznania zarówno języka, jak i kultury każdego z państw, w których pobierali naukę.

“To wyjątkowe studia, dające wyjątkowe możliwości ich uczestnikom. W ciągu dwóch lat mają okazję nie tylko poznania przepisów prawa, ale także języków i obyczajów kiku narodów będących częścią Europy. Nic więc dziwnego, że nie mają praktycznie żadnych problemów ze znalezieniem pracy zarówno w instytucjach europejskich, jak i firmach, które mogą wykorzystać posiadaną przez naszych absolwentów wiedzę” – zauważa dr Curyło.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Dyskusja (0 komentarzy)