Aktualności
Szkoły wyższe
18 Kwietnia
Opublikowano: 2018-04-18

Dzień Socjologa na UMCS

20 kwietnia br. na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS odbędą się obchody Dnia Socjologa. W ramach inicjatywy zostanie zorganizowane seminarium naukowe pt. „Teoria i praktyka w socjologii”, w którym swój udział potwierdzili m.in. socjologowie z Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Filozofii i Socjologii PAN czy Uniwersytetu Łódzkiego.

Tego dnia pracownicy naukowi UMCS zaprezentują obszary badań w podziale na zakłady funkcjonujące w ramach Instytutu Socjologii, zaś studenci będę mieli okazję prezentacji wyników własnych badań realizowanych na potrzeby prac licencjackich, magisterskich oraz doktorskich. Z pewnością będzie to ciekawe doświadczenie, bowiem absolwenci socjologii UMCS posiadają zestaw unikatowych kompetencji analitycznych oraz humanistycznych pozwalających dostrzec wymiary zjawisk, których nie dostrzegają absolwenci innych kierunków. Wiedzę teoretyczną zdobytą w trakcie studiów stosują w praktyce, prowadząc badania ilościowe oraz jakościowe dla podmiotów reprezentujących sferę biznesu, administracji publicznej czy kultury. Tego rodzaju umiejętności stają się kluczowe w gospodarce opartej na wiedzy, w której dane stanowią punkt wyjścia wielu decyzji biznesowych oraz politycznych.

Dzień Socjologa na UMCS zostanie uroczyście zainaugurowany 20 kwietnia br. o godz. 10.00 w Auli Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS (Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4).

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Aneta Adamska

Dzień Socjologa na UMCS Program

Dyskusja (0 komentarzy)