Aktualności
Szkoły wyższe
28 Kwietnia
Opublikowano: 2017-04-28

Elektronika i telekomunikacja – Studia z Przyszłością 2017

Komisja Certyfikacyjna Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego wyróżniła studia inżynierskie elektronika i telekomunikacja na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej Certyfikatem i Znakiem Jakości „Studia z Przyszłością 2017”.

To nagroda za nowoczesną koncepcję kierunku. Komisja doceniła innowacyjność modelu dydaktycznego: nacisk na umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne studentów.

Studia inżynierskie na kierunku elektronika i telekomunikacja, w ramach procedury certyfikacyjnej, przeszły szczegółową ocenę. Członkowie Komisji korzystali m.in. z danych zamieszczonych w kwestionariuszu certyfikacyjnym, na stronach internetowych wydziału, a także z informacji dostępnych w Polskiej Komisji Akredytacyjnej, bazie POL-on oraz danych z rynku pracy. Uwzględnione zostały również informacje pozyskane od przedsiębiorstw.

Studia na kierunku elektronika i telekomunikacja na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej są prowadzone od roku 1991. Od 2007 są one realizowane, zgodnie z wymaganiami systemu bolońskiego, jako studia I stopnia (inżynierskie) oraz studia II stopnia (magisterskie). Wydział oferuje też studia III stopnia (doktoranckie) na kierunku elektronika.

Przyszli inżynierowie kończąc studia na kierunku elektronika i telekomunikacja, zdobywają wiedzę i umiejętności dotyczące m.in. budowy i eksploatacji układów cyfrowych i mikroprocesorowych, technik regulacji i sterowania, systemów komunikacji bezprzewodowej i przewodowej, programowania mikrokontrolerów, systemów wbudowanych, optoelektroniki, programowania w językach wysokiego poziomu i technik multimedialnych. Studenci mają do wyboru dwie specjalności: elektronika przemysłowa i aparatura elektroniczna oraz teleinformatyka i systemy optoelektroniczne.

W tym roku Politechnika Białostocka rozpoczyna rekrutację na studia stacjonarne 26 maja, a na studia niestacjonarne 8 sierpnia.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)