Aktualności
Szkoły wyższe
17 Marca
Opublikowano: 2017-03-17

Erasmus Student Network na Politechnice Białostockiej

Pomagają młodym ludziom, którzy przyjeżdżają na studia do Polski, przybliżają im kulturę i tradycje regionów, są tłumaczami i “pogotowiem ratunkowym” – studenci z Erasmus Student Network.

Rokrocznie na polskie uczelnie przyjeżdża blisko 11 tysięcy studentów zagranicznych w ramach programu Erasmus+. W tym około trzystu pojawi się na Politechnice Białostockiej. Obcokrajowcom w zaaklimatyzowaniu się pomagają wolontariusze z ESN.

W najbliższy weekend (17-19 marca) o swojej działalności przedstawiciele ESN będą rozmawiać na Politechnice Białostockiej. Spotkają się tam delegaci z 42 polskich sekcji ESN oraz zarząd tej organizacji. Udział w zjeździe zgłosiło ponad 70 osób. Delegaci będą rozmawiać m.in. o budżecie organizacji i jej statucie, omawiać zagadnienia współpracy z instytucjami i partnerami komercyjnymi oraz podsumują projekty Discovery Europe i ESNOLYMPICS.

Spotkanie delegatów ma służyć nie tylko dyskusji na temat losów Stowarzyszenia ESN Polska, ale również promocji Białegostoku i Politechniki Białostockiej. Jedną z atrakcji będzie wycieczka po mieście żółtym School Busem. Podczas zjazdu odbędzie się również Gala 10-lecia ESN PB – informuje Aleksandra Seweryn, przewodnicząca oddziału organizacji na PB.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)