Aktualności
Szkoły wyższe
29 Maja
Opublikowano: 2017-05-29

Festyn Rodzinny na Błoniach

Już w najbliższą niedzielę, 4 czerwca, Uniwersytet Szczeciński zaprasza wszystkich na Jasne Błonia na Festyn Rodzinny połączony z Uniwersytecką Grą Biegową, które odbędą się w ramach tegorocznego święta uczelni. W programie całodniowego pikniku sportowego przygotowano rozmaite wydarzenia dla wszystkich mieszkańców regionu: młodzieży, rodzin z dziećmi, studentów i osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Podczas festynu, który rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 18.00, odbędą się zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, m.in.: aerobik na trawie, animacje ruchowe dla dzieci, piłkarskie potyczki dla małych i dużych, wspinaczka po ściance oraz m.in. malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy, warsztaty origami modułowego i warsztaty „Wiem co jem” oraz gra dla dzieci z nagrodami. Dodatkowymi atrakcjami będą także warsztaty języka chińskiego dla najmłodszych, wystawa pajęczaków i roślin owadożernych, budowanie miasta z klocków, pokazy ratownictwa na fantomach, obserwacja okrzemek pod mikroskopem świetlnym oraz fotobudka.

Natomiast wszystkich aktywnych fizycznie mieszkańców regionu – studentów, absolwentów i kandydatów na studia, biegaczy, sportowców i amatorów, szczecinian i mieszkańców regionu oraz amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu – uczelnia zaprasza do udziału w grze miejskiej pn. „Uniwersytecka Gra Biegowa”.

Start odbędzie się spod sceny na parkingu przy Jasnych Błoniach przy ul. Piotra Skargi, o godzinie 12:00. Przed rozpoczęciem gry, odbędzie się wspólna rozgrzewka biegaczy, którą poprowadzi Piotr Szumiło, mistrz świata w karate oraz organizator Motorycznych Wtorków. Zadaniem uczestników zabawy będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie pieszo (biegiem) wyznaczonej trasy, na której znaleźć powinno  się jak najwięcej punktów kontrolnych, i dotarcie do mety w określonym limicie czasu. Punkty kontrolne usytuowane będą w Szczecinie i precyzyjnie zaznaczone na mapie gry, którą uczestnicy otrzymają w dniu imprezy w pakiecie startowym. Na jednym z nich na biegaczy będzie czekała ze specjalnymi zadaniami – polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, czterokrotna olimpijka, trzykrotna medalistka mistrzostw świata oraz wicemistrzyni Europy – Monika Pyrek.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn za zajęcie miejsc I-III otrzymają atrakcyjne nagrody. W grze może wziąć udział maksymalnie 300 uczestników (wyłącznie osoby pełnoletnie). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy internetowe potrwają do 1 czerwca lub do wypełnienia limitu miejsc. Jeśli pozostaną wolne miejsca, uczestnicy będą mogli zapisać się przed grą w Biurze Zawodów.
Udział w „Uniwersyteckiej Grze Biegowej” jest bezpłatny. Wszyscy zawodnicy otrzymają koszulki, w których pobiegną w grze. Partnerem gry jest firma NETTO.

Więcej informacji oraz regulamin gry: www.swieto.usz.edu.pl

Julia Poświatowska

Dyskusja (0 komentarzy)