Aktualności
Szkoły wyższe
30 Lipca
Źródło: Coventry University
Opublikowano: 2018-07-30

Filia Uniwersytetu Coventry we Wrocławiu

We wrześniu przyszłego roku Uniwersytet Coventry otworzy filię we Wrocławiu. Będzie to pierwsza tego typu niezależna placówka w Polsce utworzona przez zagraniczną uczelnię wyższą.

Początkowo kształcenie będzie się odbywało na poziomie studiów licencjackich. Brytyjska uczelnia zaoferuje takie kierunki, jak: biznes, cyberbezpieczeństwo i IT, inżynieria, hotelarstwo i turystyka. Zakres dziedzin stopniowo będzie jednak rozszerzany. Elastyczny model studiowania, na którym oparte będzie funkcjonowanie filii, umożliwi łączenie nauki z pracą w niepełnym wymiarze godzin. Uczelnia planuje też bliską współpracę z lokalnymi firmami, aby wypracować system, w którym wykwalifikowani absolwenci gotowi do podjęcia pracy, zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności zawodowe zwiększające ich szanse zatrudnienia.

Początkowo w filii będzie mogło studiować 300 osób. Przewidziano kursy w zakresie przedmiotów zawodowych i technicznych na studiach stacjonarnych i zaocznych. Wszystkie prowadzone będą w języku angielskim, a ich absolwenci otrzymają dyplom Coventry University. W planach jest również możliwość wymiany studenckiej z innymi brytyjskimi jednostkami należącymi do Grupy Coventry University zlokalizowanymi w Coventry, Scarborough i Londynie.

W tym roku Uniwersytet Coventry świętuje swoje 175 urodziny. Został założony przez przedsiębiorców i przemysłowców jako Coventry School of Design.

MK

(Źródło: Nauka w Polsce)

Dyskusja (0 komentarzy)