Aktualności
Szkoły wyższe
13 Czerwca
Opublikowano: 2022-06-13

Finanse w Koźmińskim najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej

Akademia Leona Koźmińskiego po raz kolejny potwierdziła wysoki poziom swoich studiów z finansów, zajmując w najnowszym rankingu „Financial Times” 30 miejsce na świecie i pierwsze w regionie.

W rankingu „FT” znalazło się 55 najlepszych na świecie szkół biznesu, które najskuteczniej uczą finansistów na poziomie magisterskim. Zwycięzcą tegorocznego rankingu jest HEC Paris. Drugie miejsce zajmuje ESCP Business School, strategiczny partner ALK. Pierwszych pięć pozycji przypada na uczelnie francuskie. Słynna amerykańska uczelnia MIT: Sloan jest dopiero dziewiąta. ALK uplasowała się na 30 miejscu, będąc liderem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Prowadząc zajęcia w języku angielskim wyposażamy naszych absolwentów w uniwersalne, cenione wszędzie w świecie kompetencje. Finansiści po dobrych uczelniach robią globalną karierę, bowiem w tej dyscyplinie wszędzie obowiązują te same międzynarodowe standardy – komentuje prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Studia Master in Finanse and Accounting w ALK mają najwyższą, wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są KPMG, Accenture Operations, Citibank i Santander. Dzięki współpracy z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association i GARP studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania. Studiujący mogą skorzystać z programu double degree i uzyskać dwa dyplomy – Koźmińskiego i jednej z trzech uczelni partnerskich: ESSCA, SKEMA lub Uniwersytetu Porto, odbywając część studiów zagranicą. Atutem kierunku są też znakomici profesorowie i wykładowcy, wielu z dużym doświadczeniem praktycznym.

Studia z finansów i rachunkowości w ALK są nie tylko uniwersalne i dają szansę na karierę na całym świecie, ale – z uwagi na niesłabnący popyt na obsługę księgową i na doradztwo w tym zakresie – są odporne na wszelkie zawirowania gospodarcze, kryzys czy inflację. Księgowi i doradcy po prestiżowych uczelniach zawsze sobie poradzą na polskim, europejskim i światowym rynku pracy – podkreśla prof. Jacek Tomkiewicz, dziekan Kolegium Ekonomii i Finansów w Akademii Leona Koźmińskiego.

Finanse i rachunkowość studiuje w ALK łącznie około 700 studentów, z czego 300 osób na studiach magisterskich.  Uczelnia kształci łącznie 10 tys. studentów, z czego 1500 stanowią cudzoziemcy z 80 krajów.

Program studiów obejmuje pełne spektrum tematów potrzebnych w branży finansowej w celu uzyskania przez studenta krytycznego spojrzenia i umiejętności prognozowania w czasach niestabilnego i niejednoznacznego środowiska. Naszą pasją jest kształcenie nowych pokoleń konkurencyjnych, kreatywnych i etycznych liderów świata biznesu i finansów – mówi prof. Franjo Mlinarič, kierownik studiów Master in Finanse and Accounting w Akademii Leona Koźmińskiego.

Ewa Barlik, źródło: ALK

Dyskusja (0 komentarzy)