Aktualności
Szkoły wyższe
02 Lipca
Opublikowano: 2024-07-02

Jak bardzo elastyczne mogą być studia?

Studenci Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu, rozpoczynający w październiku kształcenie na kierunku zarządzanie w formie Hi Flex, będą decydować co studiują, jak studiują i kiedy studiują. Personalizowane studia to autorski projekt, dostępny na razie tylko na jednej uczelni w Polsce.

Hi Flex to formuła studiowania dostępna jedynie na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu na kierunku zarządzanie, na studiach niestacjonarnych I stopnia. Dzięki temu unikatowemu na polskim rynku edukacyjnym programowi studenci mogą dostosować plan zajęć do swoich potrzeb, wybrać formę studiowania, dni, w których będą realizować zajęcia, a także przedmioty specjalnościowe.

Hi Flex oferuje trzy tryby realizacji zajęć: weekendowy, popołudniowo-weekendowy lub online. Dodatkowo od drugiego semestru studenci będą wybierać również sposób realizacji zajęć. Mogą zdecydować, czy zajęcia będą realizować w sali wykładowej, zdalnie, czy asynchronicznie (czyli samodzielnie, w dowolnym czasie korzystając z materiałów dostępnych na platformie edukacyjnej).

Naszym celem było stworzenie propozycji takiej formy kształcenia, która pozwoli studentom łączyć naukę z pracą oraz życiem prywatnym, przy jednoczesnym spełnieniu warunków prawnych prowadzenia studiów w Polsce. Hi Flex, to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy poszukują elastycznych rozwiązań w swoim życiu – zapewnia dr Roman Łosiński, dziekan Wydziału Finansów i Bankowości.

Uniwersytet WSB Merito Poznań (do 2023 roku Wyższa Szkoła Bankowa) kształci obecnie ponad 14 tys. studentów na wydziałach: Finansów i Bankowości w Poznaniu, Zamiejscowym w Chorzowie, Ekonomicznym w Szczecinie, Innowacji i Przedsiębiorczości w Warszawie. Uczelnia posiada trzy akredytacje międzynarodowe: ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), IACBE (International Accreditation Council for Business Education), IPMA Polska (International Project Management Association Polska), a także jest członkiem jednej z trzech najbardziej prestiżowych globalnych instytucji akredytujących programy biznesowe – AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business).

Uniwersytet WSB Merito należy do największej grupy uczelni niepublicznych w Polsce, która działa w 11 miastach (Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu). Oferują one studia I i II stopnia, podyplomowe oraz MBA i kształcą dziś niemal 100 tys. studentów.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)