Aktualności
Szkoły wyższe
04 Października
Opublikowano: 2023-10-04

Jaka przyszłość przed szkołami biznesowymi?

O kierunkach zmian, jakie obierają wiodące szkoły biznesu na świecie, będą dyskutować uczestnicy debaty w Akademii Leona Koźmińskiego. Wydarzenie odbędzie się 9 października i można w nim wziąć udział także online.   

Uczelnie odgrywają kluczową rolę w drodze do postępu społecznego. Dzięki wiedzy i prowadzonym badaniom naukowym są źródłem bezcennych odpowiedzi na najważniejsze wyzwania społeczne i gospodarcze, ale też miejscem, w którym kolejne pokolenia przygotowują się do stawiania im czoła.

Transformacja napędzana postępem technologicznym i globalizacją wpływa jednak na wszystkich – również na sposób działania i misję szkół biznesu. Coraz bardziej widoczna staje się choćby potrzeba uwzględniania globalnych wyzwań w prowadzonych badaniach oraz wyposażania studentów w kompetencje, które pozwolą im osiągać sukcesy w przyszłości. Wiodące szkoły biznesu, ale też opinia publiczna, poszukują więc odpowiedzi na wiele pytań, m.in.: jakie kierunki zmian obierać, jak przekształcać pomysły i idee w realny wpływ społeczny, na jakich fundamentach budować partnerstwa z edukacją, biznesem, rządami i lokalnymi społecznościami, jak zapewniać wszechstronną edukację, obejmującą nie tylko multidyscyplinarną wiedzę, ale też przekrojowe umiejętności oraz wartości?

Z tymi pytaniami zmierzą się też uczestnicy debaty w Akademii Leona Koźmińskiego. Głos zabiorą: prof. Eric Cornuel z Europejskiej Fundacji Rozwoju Zarządzania (Belgia), prof. Léon Laulusa z ESCP Business School (Francja), prof. Frank Bournois z CEIBS (Szanghaj) oraz prof. Alice Guilhon ze SKEMA Business School (Francja). Perspektywą urzędniczą podzieli się była minister szkolnictwa wyższego, badań naukowych i innowacji we Francji. Rozmowę poprowadzi prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 17:00 w auli im. prof. Leona Koźmińskiego. Przewidziano także transmisję na kanale YouTube. Debata będzie częścią ceremonii nadania tytułu doktora honoris causa profesorowi Ericowi Cornuelowi.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)