Aktualności
Opublikowano: 2018-08-13

Katowicka WST uruchamia studia medyczne

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach otworzy w październiku pierwsze na Śląsku i trzecie w Polsce prywatne studia medyczne. Na uczelni będą kształcili się przyszli lekarze i pielęgniarki.

Zgodę ministra nauki i szkolnictwa wyższego na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim otrzymały wcześniej Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz warszawska Uczelnia Łazarskiego. W październiku dołączy do nich istniejąca od 2003 roku Wyższa Szkoła Techniczna, która do tej pory kształciła na kierunkach technicznych oraz artystycznych przyszłych architektów, projektantów, grafików oraz specjalistów budowlanych. Uruchomienie kierunków medycznych uzasadniono potrzebami kadrowymi rynku ochrony zdrowia. Oferta uczelni dotyczy jednolitych stacjonarnych studiów magisterskich (6 lat, 12 semestrów) na kierunku lekarskim oraz trzyletnich studiów licencjackich na kierunku pielęgniarskim.

– Nasze studia lekarskie spełniają wszystkie wymogi Ministerstwa Zdrowia, jak również Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a charakteryzować je będzie nowoczesne podejście do studiowania oraz wybitna kadra naukowo-dydaktyczna – powiedział kanclerz i założyciel Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach Arkadiusz Hołda.

Nowoczesne specjalizacje w ofercie WST, takie jak inżynieria medyczna czy symulacje i modelowanie komputerowe w medycynie, umożliwią studentom medycyny dostęp do najnowocześniejszej na rynku wiedzy technicznej. Każdy absolwent będzie miał zagwarantowane praktyki w specjalistycznych ośrodkach partnerskich na terenie Polski.

Szczegóły rekrutacji (warunki przyjęć i czesne) na kierunki: lekarski i pielęgniarski znajdują się na stronie internetowej http://www.wst.com.pl/rekrutacja/warunki_rekrutacji.

MK

(Źródło: Nauka w Polsce)

 

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)