Aktualności
Szkoły wyższe
06 Grudnia
Opublikowano: 2021-12-06

Koźmiński najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej

Akademia Leona Koźmińskiego zajęła 54 miejsce w opublikowanym przez „Financial Times” zestawieniu najlepszych szkół biznesu w Europie. Lista obejmuje uczelnie, które najlepiej kształcą przyszłych ekonomistów, menedżerów i finansistów.

W corocznym rankingu Koźmiński uplasował się na 54 miejscu. To najlepszy wynik spośród uczelni mających swoje siedziby w Europie Środkowo-Wschodniej. ALK jest też jedynym reprezentantem Polski docenionym przez brytyjski dziennik. Czołowe lokaty – podobnie jak w ubiegłym roku – zajęły: HEC Paris, London Business School i Insead. Uczelnia partnerska Akademii Leona Koźmińskiego – ESCP Business School – została sklasyfikowana na 14 miejscu.

Ranking uczelni powstaje na podstawie czterech szczegółowych zestawień pokazujących jakość programów i osiągnięcia absolwentów studiów MBA, EMBA, studiów magisterskich z zarządzania i studiów podyplomowych, publikowanych przez „FT” sukcesywnie w ciągu roku. Warunkiem znalezienia się w tych rankingach jest posiadanie akredytacji międzynarodowej AACSB lub EQUIS. Akademia Leona Koźmińskiego jako jedyna uczelnia w Polsce ma komplet akredytacji międzynarodowych. W rankingu EMBA 2021 „FT” zajmuje 29. miejsce, a w Masters in Management 2021 „FT”  – 49. miejsce w Europie.

Jesteśmy atrakcyjnym miejscem do studiowania dla młodzieży z całego świata. Studenci w swoich wyborach często kierują się rankingiem „FT”. Chcą uczyć się w Europie, w kraju o dużej dynamice gospodarczej, jakim jest Polska, i w Warszawie, która jest świetnie skomunikowana z europejskimi miastami i relatywnie niedroga w porównaniu z Norwegią czy Francją. Dlatego co piąty nowy student przyjmowany do nas na studia jest cudzoziemcem – mówi prof. Grzegorz Mazurek, rektor ALK.

Koźmiński jest też bardzo chętnie wybierany przez polskich studentów. Unikatową cechą uczelni jest praktyczne podejście do umiędzynarodowienia. Studenci ALK mają do wyboru studia w pełni angielskojęzyczne lub prowadzone w języku polskim, mogą skorzystać z wymiany studenckiej w ramach sieci ponad 200 uczelni partnerskich z całego świata. Co roku gości w Warszawie kilkaset osób z zagranicy w ramach programu Erasmus. Akademia prowadzi programy double degree z kilkoma uczelniami europejskimi z rankingu „FT”, co daje możliwość uzyskania dwóch dyplomów w trakcie nauki. Jest partnerem strategicznym najstarszej uczelni biznesowej w Europie ESCP Business School i prowadzi jeden z sześciu europejskich kampusów tej instytucji.

Pełny ranking uczelni „Financial Times” jest dostępny TUTAJ.

źródło: ALK

 

Dyskusja (0 komentarzy)