Aktualności
Szkoły wyższe
22 Czerwca
Opublikowano: 2021-06-22

Koźmiński wysoko w rankingu „Financial Times”

Studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego znalazły się na 21. miejscu w rankingu najlepszych tego typu kierunków na świecie. ALK jest jedyną polską uczelnią w tym zestawieniu.

Na studia magisterskie z finansów i rachunkowości w Koźmińskim decydują się nie tylko najzdolniejsi, ale też najsilniej zmotywowani do rozpoczęcia kariery na wysokich stanowiskach absolwenci studiów licencjackich z kraju i zagranicy. Ranking „FT” zwraca uwagę na rozwój kariery, w którym absolwenci ALK są na 10. miejscu na świecie. Jeszcze lepiej prezentuje się ich zdolność do podejmowania pracy w dowolnym miejscu globu – zajęli pod tym względem 8. pozycję. Wybierając program double degree, studenci mogą uzyskać dwa dyplomy – zarówno ALK, jak i jednej z uczelni partnerskich: SKEMA Business School, Uniwersytetu Porto lub ESSCA we Francji.

Studia finanse i rachunkowość w Koźmińskim mają najwyższą, wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są KPMG, Accenture Operations, Citi i Santander. Dzięki współpracy z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association, GARP, studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania.

Studia z finansów mają dość elitarny charakter. Od samego początku studenci mają do dyspozycji nowoczesne narzędzia analityczne, jak Laboratorium Bloomberga, czy praktyki w najlepszych firmach globalnych i krajowych. Naturalną konsekwencją takiego programu jest dobry start zawodowy, dzięki czemu Koźmiński po raz kolejny jest tak wysoko w globalnym rankingu – przekonuje prof. Grzegorz Mazurek, rektor ALK.

Ranking „FT” bada losy absolwentów i potwierdza, że polscy i międzynarodowi absolwenci finansów i rachunkowości po Koźmińskim radzą sobie bardzo dobrze. Na kierunkach wykładanych wyłącznie po angielsku cudzoziemcy stanowią ponad połowę słuchaczy. Wybierają tę uczelnię ze względu na jej silną pozycję międzynarodową: atrakcyjny program studiów, posiadane akredytacje AACSB, EQUIS i AMBA i wysokie notowania w rankingach „Financial Times”.

Międzynarodowy charakter naszej uczelni, anglojęzyczny program studiów z finansów i rachunkowości, doskonałe perspektywy zawodowe absolwentów ALK, a także sprawna obsługa studentów zagranicznych przez administrację od lat stanowią ważne argumenty dla kandydatów na studia z Polski i ze świata – zauważa prof. Jacek Tomkiewicz, dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii ALK.

Warto dodać, że wysokie pozycje w rankingu zajęły zagraniczne uczelnie partnerskie ALK: drugą – ESCP Business School i trzecią – SKEMA Business School. Pierwsze miejsce w rankingu utrzymała HEC Paris.

źródło: ALK

Dyskusja (0 komentarzy)