Aktualności
Szkoły wyższe
17 Września
Opublikowano: 2020-09-17

KUL we współpracy z Sarajewem

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II otworzy pierwszy kierunek studiów międzynarodowych we współpracy z zagraniczną uczelnią. Rozpoczną się w październiku 2021 roku.

KUL otrzymał zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na utworzenie wspólnych studiów II stopnia na kierunku bioanalitycal technologies. Będą prowadzone wspólnie z International University of Sarajevo. Na kierunku zostanie przygotowanych łącznie 20 miejsc, po połowie w Polsce i w Bośni i Hercegowinie. Studenci KUL będą kształcić się co najmniej jeden semestr w Sarajewie, a do Lublina na zajęcia przyjeżdżać będą ich rówieśnicy z Sarajewa. Absolwenci kierunku otrzymają dyplomy obu uniwersytetów. Studia będą prowadzone w języku angielskim i rozpoczną się w październiku 2021 r.

Nowy kierunek został przygotowany w ramach projektu KATAMARAN Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Dzięki współpracy obu uniwersytetów opracowana została atrakcyjna oferta dla młodych ludzi. KUL wnosi do wspólnego projektu nowoczesne laboratoria, a uniwersytet z Sarajewa m.in. rozwiązania z obszaru machine learning i design thinking.

– Znaczna część zajęć będzie prowadzona przez praktyków z długoletnim doświadczeniem, a atutem nowego kierunku będzie duża ilość zajęć praktycznych realizowanych m.in. w przedsiębiorstwach z branży farmaceutycznej czy biomedycznej, które będą mogły odbywać się również za granicą, m.in. w Bośni i Hercegowinie – zapowiada dr Radosław Mencfel z Instytutu Nauk Biologicznych KUL.

Nowy kierunek będzie prowadzony na Wydziale Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu.

MK, źródło: KUL

Dyskusja (0 komentarzy)