Aktualności
Szkoły wyższe
21 Lutego
Fot. Krzysztof Mazur
Opublikowano: 2018-02-21

Laboratoria po modernizacji

Na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej otwarte zostały po gruntownym remoncie laboratoria dydaktyczne chemii fizycznej i biotechnologii.

W czasie prowadzonych prac modernizacyjnych w pracowni chemicznej dokonana została wymiana wszystkich instalacji i stołów laboratoryjnych, które wyposażono w niezależne źródła oświetlenia, a także w gniazda zasilające aparaturę oraz sieć internetową umożliwiającą zdalne sterowanie danymi znajdującymi się w komputerach wykorzystywanych podczas niektórych doświadczeń. Zamontowane zostały ponadto nowoczesne wyciągi laboratoryjne, wentylowane szafy mieszczące odczynniki oraz bezpieczne szafy do przechowywania trucizn i butli z gazem.

W świeżo odnowionym wnętrzu prowadzone są zajęcia dla studentów czterech kierunków studiów inżynierskich na Wydziale Chemicznym PW. W ramach eksperymentów badane są tam zjawiska z obszaru termochemii, elektrochemii, a także kinetyki chemicznej i zjawisk powierzchniowych. Odrestaurowane laboratorium biotechnologii, w którym prowadzone są zajęcia na kierunku biotechnologia, składa się w chwili obecnej z dużej pracowni dyplomowej i dwóch sal dydaktycznych, mogących pomieścić dwunastu studentów każda. Wśród wysokiej jakości wyposażenia pojawiły się komory laminarne służące do posiewów mikrobiologicznych, wyciągi chemiczne, nowoczesne wirówki oraz wytrząsarki i urządzenia do sterylizacji.

Wszystkie prace prowadzone były pod nadzorem konserwatora zabytków. W trosce o zachowanie autentycznego wystroju zadbano o utrzymanie i odnowienie np. zabytkowych drzwi, które prowadzą do poszczególnych pomieszczeń.

az

(źródło: pwr.edu.pl)

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~Anna 16.02.2020 21:42

    Gdybyście szukali solidnych mebli laboratoryjnych na przykład do pracowni chemicznej, warto udać się do firmy www.dcd-lab.pl. Wykonują meble w oparciu o indywidualne projekty, dostosowując do potrzeb klienta. Dobra cena i wysoka jakość.