Aktualności
Szkoły wyższe
03 Lipca
Opublikowano: 2017-07-03

Legitymacje studentów PB z nowymi funkcjami

Nowi studenci Politechniki Białostockiej otrzymają legitymacje studenckie z funkcją płatniczą. 28 czerwca uczelnia podpisała umowę z Bankiem Pekao S.A. dotyczącą wydania Elektronicznej Legitymacji Studenckiej z wbudowaną funkcją płatniczą. Na pierwszy rzut oka dokument wygląda tak, jak normalna legitymacja. Funkcje karty płatniczej zostaną aktywowane na życzenie studenta i po podpisaniu przez niego umowy z bankiem. Po założeniu specjalnie dedykowanego konta bankowego legitymacja stanie się kartą, którą można płacić stacjonarnie (zbliżeniowo) lub przez Internet. Dodatkowo Elektronicznej Legitymacji Studenckiej można będzie używać jako biletu Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

– Cieszę się, że współpraca z Bankiem Pekao S.A., która trwa już od wielu lat, ma teraz bardzo konkretne efekty – połączenie w jeden dokument legitymacji studenckiej, karty płatniczej i karty miejskiej to duże udogodnienie dla naszych studentów – mówił rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.

Dyrektor Regionu Mazowieckiego Banku Pekao S.A. Teodozja Modzelewska poinformowała, że „na wprowadzenie tego korzystnego dla obu stron rozwiązania decyduje się co raz więcej uczelni”.

Pierwsze wielofunkcyjne elektroniczne legitymacje były w ramach pilotażu wydawane studentom Politechniki Białostockiej w roku akademickim 2016/2017. – Funkcję płatniczą na swoich legitymacjach uruchomiło wtedy około 400 studentów – informuje Bożena Sawicka dyrektor Oddziału Banku Pekao S.A. w Białymstoku.

Jak działa ELS, jak założyć konto i aktywować funkcje płatnicze na legitymacji studenckiej – o tym będą mogli dowiedzieć się studenci pierwszego roku na początku października, wtedy przy dziekanatach pojawią się specjalne stoiska Banku Pekao S.A.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)