Aktualności
Szkoły wyższe
03 Lipca
Opublikowano: 2017-07-03

Letnie warsztaty dla uczniów rozpoczęły się w SGH

W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie rozpoczęły się zajęcia Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości (LAEP), czyli bezpłatnego, wakacyjnego kursu przeznaczonego dla uczniów, którzy ukończyli szóstą klasę szkoły podstawowej i wykazują zainteresowanie zagadnieniami z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości. Warsztaty stanowią uzupełnienie oferty zajęć fakultatywnych realizowanych w ramach Akademii Młodego Ekonomisty, które prowadzone są w SGH podczas roku szkolnego.

Ideą realizowanego przedsięwzięcia jest zaznajomienie młodzieży z podstawami ekonomii oraz zachęcenie do kształcenia ukierunkowanego na ekonomię właśnie. Treści prezentowane w trakcie kursu zostaną dopasowane do możliwości percepcyjnych uczestników, a ich prezentacja odbywać się ma w przystępny i zrozumiały dla młodych ludzi sposób. W trakcie zajęć w akademii uczniowie nabędą wiedzę na temat działania rynku, dowiedzą skąd się biorą ceny, co oznacza twierdzenie, że ma się dobry pomysł na biznes, a także uzyskają informacje na temat pieniędzy.

Po opanowaniu części teoretycznej, uczestnicy dostaną możliwość uczestniczenie w zajęciach praktycznych prowadzonych w czterech 25-osobowych zespołach, otrzymując na zakończenie dyplomy potwierdzające ukończenie Letniej Akademii Ekonomii i Przedsiębiorczości w 2017r.

az

(źródło: sgh.waw.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)