Aktualności
Szkoły wyższe
04 Stycznia
Opublikowano: 2018-01-04

Łódź wyszkoli techników

List intencyjny w sprawie utworzenia Technikum Automatyki i Robotyki podpisany został przez Politechnikę Łódzką i Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Jak podkreślił prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak, rektor PŁ, uczelnia posiada w swoich zasobach zarówno laboratoria, jak też pomieszczenia, w których prowadzić można wyspecjalizowane zajęcia. Ich udostępnienie na rzecz nowo tworzonej jednostki edukacyjnej pozwoli szkolić przyszłych adeptów w profesjonalnych warunkach, dzięki czemu uzyskają oni wymagane przez potencjalnych pracodawców kompetencje. Przedsiębiorcy poszukują bowiem nie tylko inżynierów, ale także techników potrafiących obsługiwać skomplikowane stanowiska pracy. Nowoczesny przemysł coraz częściej opierać się będzie na w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, których sterowaniem zajmą się ludzie odpowiednio do tego przygotowani.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zabiega o wpisanie do klasyfikacji zawodów profesji technik automatyki i robotyki, dzięki czemu możliwe będzie przygotowanie średniej klasy technicznej, w pełni odpowiadającej na faktyczne potrzeby zgłaszane przez przedsiębiorców.

Otwarcie Technikum Automatyki i Robotyki planowane jest na 1 września 2018 r. Z racji tego, że kierunek Automatyka i robotyka dostępny jest na studiach, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wnosi o uznanie inicjatywy powołującej do życia technikum, za eksperyment pedagogiczny.

az

(źródło: p.lodz.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)