Aktualności
Szkoły wyższe
29 Listopada
Opublikowano: 2017-11-29

Masakrator na podium w Estonii

Z „brązem” wróciła z Estonii drużyna SumoMasters z zawodów Robotex 2017. W Tallinie od 24 do 26 listopada 2017 r. odbywały się największe zawody robotyczne w tej części Europy. Brało w nich udział 3700 uczestników z 1600 konstrukcjami, startującymi w 23 konkurencjach. Wydarzenie obserwowało ponad 15000 widzów.

Po serii bardzo ciężkich starć w systemie „każdy z każdym” robot Masakrator uplasował się na trzecim miejscu. W konkurencji MegaSumo walczyło 18 robotów: m.in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii, a nawet z Indonezji. Pozostałe dwie konstrukcje zbudowane na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej (Speedster oraz ACE) wywalczyły odpowiednio piąte i szóste miejsce.

Drużyna SumoMasters pracuje w składzie: Marek Klimowicz, Krystian Chojnowski, Maciej Wysocki oraz Bartosz Pawłow. Studentów wspiera dr inż. Rafał Grądzki.

Więcej informacji o robotach sumo z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej można znaleźć na stronie: www.wm.pb.edu.pl/sumomasters

Budowa robotów nie byłaby możliwa bez wsparcia prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta. Studenci dziękują także sponsorom, firmom: Wenglor, Ion Motion Control oraz Supermagnete.de.

Dorota Sawicka

Dyskusja (0 komentarzy)