Aktualności
Szkoły wyższe
26 Września
Opublikowano: 2017-09-26

Międzynarodowi studenci przyjeżdżają na UO

W nowym roku akademickim 2017/2018 na studia na Uniwersytecie Opolskim przyjeżdża około 80 nowych studentów studiów stacjonarnych z różnych krajów świata. Będą studiować na kilku różnych kierunkach w języku angielskim. Są wśród nich i Ukraińcy zza wschodniej granicy, i Niemcy, ale też ludzie z tak odległych miejsc, jak Turcja, Azerbejdżan, Indie, Chiny, Tajwan, Japonia, Ghana, a także Nigeria.

Aby łatwiej im było aklimatyzować się na uczelni i w mieście, nowi studenci w ostatnich dniach września wezmą udział w Tygodniu Adaptacyjnym, podczas którego poznają miasto, dowiedzą się o praktycznych stronach życia w Opolu od swoich lokalnych koleżanek i kolegów, a także będą mieli okazję wziąć udział w Światowym Dniu Języków, organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Obcojęzycznym w Opolu.

Studentów UO chętni do pomocy mogą dołączać do organizacji studenckiej Hello! (hello@uni.opole.pl lub Międzynarodowe Programy Studiów, pok. 1, d.s. Niechcic), która pomaga w aklimatyzacji zagranicznym studentom. Mieszkańcy Opola zaproszeni są do Biblioteki Obcojęzycznej przy ulicy Kośnego, we wtorek, 26. września o godzinie 17. na spotkanie ze studentami i na wiele wydarzeń, które będą organizowane w bieżącym roku.

Maciej Kochański

Dyskusja (0 komentarzy)