Aktualności
Szkoły wyższe
04 Października
Dziedziniec KUL. Fot. Stefan Ciechan/FA
Opublikowano: 2017-10-04

Międzynarodowy Dzień KUL

5 października 2017 r w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się Międzynarodowy Dzień KUL. To druga edycja wydarzenia, którego celem jest oficjalne powitanie studentów obcokrajowców na KUL, wzajemne poznanie się oraz integracja studentów zagranicznych i polskich. Spotkanie międzynarodowej społeczności KUL rozpocznie się o godz. 12 w Atrium Collegium Norwidianum, natomiast od godz. 11.00 czynne będą stoiska.

Wśród punktów tego wydarzenia znalazły się m.inn.: spotkanie z władzami uniwersytetu, integracja z polskimi koleżankami i kolegami, a także degustacja potraw kuchni polskiej. Podczas spotkania studenci-obcokrajowcy będą mogli zapoznać się z uniwersytetem, jego ofertą oraz z propozycjami organizacji studenckich. Swoje stoiska zaprezentują agendy uniwersytetu, a także Samorząd Studentów, a swoimi refleksjami dotyczącymi studiów na KUL podzielą się nasi aktualni studenci-obcokrajowcy.

W tym roku akademickim na KUL kształcić się będzie 685 cudzoziemców z całego świata. Najliczniej reprezentowane kraje to: Ukraina, Białoruś, Hiszpania i Nigeria. Po raz pierwszy naukę na KUL rozpocznie 284 obcokrajowców, czyli o 90% więcej niż w roku ubiegłym. Do społeczności akademickiej KUL także po raz pierwszy dołączą studenci z: Armenii, Bangladeszu, Etiopii, Filipin, Mołdawii, Portugalii, Panamy, Rwandy, Wenezueli i Wietnamu.

Lidia Jaskuła

Dyskusja (0 komentarzy)