Aktualności
Szkoły wyższe
17 Listopada
Opublikowano: 2017-11-17

Miliony dla naukowców PWr od NCN

Poznaliśmy laureatów 13. edycji konkursów Opus i Preludium. W gronie beneficjentów znalazło się 15 naukowców z Politechniki Wrocławskiej. Na swoje badania otrzymają od Narodowego Centrum Nauki ponad 6,6 mln złotych.

Konkursy Opus i Preludium to najstarsze i cieszące się największym zainteresowaniem wśród badaczy programy w ofercie Narodowego Centrum Nauki. Każdego roku organizowane są ich dwie edycje. W maju 2017 r. 18 naukowców z PWr otrzymało łącznie ponad 6,5 mln zł. Teraz ta kwota jest nieznacznie większa.

W ramach programu Opus, w którym pieniądze mogą być przeznaczone na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów nagrodzono 8 osób z PWr. Natomiast w programie Preludium, w którym finansowane są projekty badawcze osób rozpoczynających karierę naukową, bez stopnia naukowego doktora, granty otrzymało 7 naukowców z PWr.

Pełna lista nagrodzonych badaczy z Politechniki Wrocławskiej znajduje się na stronie http://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/kolejne-miliony-od-narodowego-centrum-nauki-na-badania-naszych-naukowcow-10682.html.

Andrzej Charytoniuk

Dyskusja (0 komentarzy)