Aktualności
Szkoły wyższe
14 Maja
Opublikowano: 2020-05-14

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla położnictwa na MUP

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku w przyszłym roku wzbogaci się o drugie już Centrum Symulacji Medycznych. Po studentach pielęgniarstwa z nowoczesnej bazy skorzystają kształcący się na położnictwie.

Wartą ponad 2 mln zł umowę na realizację projektu „Symulacje medyczne kluczem do sukcesu w kształceniu położnych” podpisał rektor dr hab. Maciej Słodki, prof. MUP. Dzięki zdobytemu dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej na Wydziale Nauk o Zdrowiu powstanie Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla kierunku położnictwo. Wraz z oddanym w 2019 r. Centrum Symulacji Medycznych dla kierunku pielęgniarstwo utworzy kompleksową nowoczesną bazę do kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr medycznych – przyszłych pielęgniarek i położnych.

W ramach rozpoczynającego się w czerwcu br. projektu powstaną: wysokiej wierności sala porodowa wraz z pomieszczeniem kontrolnym, sala do ćwiczeń umiejętności położniczych oraz zostanie doposażona sala egzaminacyjna OSCE. Pracownie te zostaną wyposażone m.in. w zaawansowane symulatory porodowe, zaawansowane symulatory noworodka, fantomy do badań ginekologiczno-położniczych, fantomy noworodka oraz zestawy trenażerów. Umożliwią one przygotowanie studentów do sprawnego, efektywnego i bezpiecznego wykonywania świadczeń zdrowotnych na rzecz kobiet ciężarnych, rodzących, noworodków, dziewczynek i kobiet zdrowych oraz z problemami ginekologicznymi.

Dla pracowników dydaktycznych oraz studentów zaplanowano również szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe. W ramach projektu zaplanowano współpracę merytoryczną ze specjalistami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Zgodnie z harmonogramem centrum rozpocznie działalność najpóźniej w czwartym kwartale 2021 r. Inwestycja kosztować będzie ponad 2,1 mlnz ł, z czego blisko 1,8 mln zł dołoży Europejski Fundusz Społeczny.

źródło: MUP

Dyskusja (0 komentarzy)