Aktualności
Szkoły wyższe
16 Marca
Opublikowano: 2017-03-16

Na Uniwersytecie Wrocławskim znowu #bezpiecznie

Do budynku wbiegają obcy ludzie. Krzyczą i wydają polecenia. Grożą bronią. Jak zachować się w takiej sytuacji? Odpowiedzi na to i inne pytania będzie można uzyskać podczas drugiej edycji #bezpiecznie, cyklu spotkań edukacyjnych i informacyjnych ze służbami militarnymi i paramilitarnymi. Po świetnie przyjętej ubiegłorocznej odsłonie imprezy na Uniwersytecie Wrocławskim ponownie pojawią się funkcjonariusze pracujący na co dzień w policji, straży granicznej czy służbie więziennej, którzy opowiedzą o tym, jak powinniśmy reagować w sytuacjach kryzysowych.

Tegoroczna edycja #bezpiecznie zostanie podzielona na dwie części. Pierwsza z nich została zaplanowana na 22 marca i odbędzie się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestnicy wykładu wezmą udział w inscenizacji odbicia zakładników, przygotowanej i odegranej przez profesjonalistów. W trakcie i po spotkaniu będzie można także uzyskać informacje o tym, jak samemu rozpocząć karierę w służbach mundurowych.

5 kwietnia impreza przeniesie się na Wydział Nauk Społecznych. Na ten dzień organizatorzy zaplanowali symulację ewakuacji oraz specjalny pokaz działań służb. Ci, którzy pojawią się przy ul. Koszarowej, poznają też zasady rekrutacji do Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Cykl #bezpiecznie adresowany jest w szczególności do studentów i absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego, ale mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni. Zapisy już ruszyły – miejsca możecie rezerwować na stronie internetowej Biura Karier UWr.

Organizatorami #bezpiecznie – poza Uniwersytetem Wrocławskim – są Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, Służba Więzienna, Państwowa Straż Pożarna oraz Centrum Ratownictwa.

Dyskusja (0 komentarzy)