Aktualności
Szkoły wyższe
16 Stycznia
Opublikowano: 2018-01-16

Nabór na studia doktoranckie UMB

Od 1 marca Uniwersytet Medyczny w Białymstoku będzie przyjmował chętnych na interdyscyplinarne studia doktoranckie z dziedziny biostatystyki i bioinformatyki. Są dedykowane młodym naukowcom z całego świata, a także Polakom, którzy przez ostatnie trzy lata mieszkali i pracowali za granicą.

Największe szanse na podjęcie tych studiów mają osoby z najciekawszymi, zaawansowanymi indywidualnymi projektami badawczymi. Założeniem jest, aby młodzi naukowcy szukali nowych wskaźników wczesnego wykrywania chorób, takich jak np. rak, cukrzyca, choroby metaboliczne, sercowo-naczyniowe. Mają w tym pomóc techniki informatyczne do analizy danych medycznych. Celem jest tzw. medycyna spersonalizowana, która stanowi o przyszłości rozwoju medycyny.

UMB na uruchomienie tej formuły kształcenia – projekt ImPRESS – otrzymał grant w wysokości N 1,5 mln euro z programu Horyzont 2020. Projekt dofinansowało także MNiSW kwotą 7,5 mln zł.

Rekrutacja potrwa od początku marca do końca maja 2018 r. Uczelnia chce wybrać w konkursie 15 doktorantów. Każdy z nich może liczyć na 2,6 tys. euro miesięcznie. Projekt potrwa do końca stycznia 2023 r.

Ogłoszenia o naborze pojawiły się w mediach tradycyjnych i społecznościowych, przygotowywane jest także ogłoszenie, które ma zostać zamieszczone na stronach prestiżowego pisma naukowego „Nature”.

Jk

(źródło: PAP)

Dyskusja (0 komentarzy)