Aktualności
Szkoły wyższe
03 Sierpnia
Fot. Bartosz Żukowski
Opublikowano: 2018-08-03

Najlepsze dyplomy ASP 2018

Kornelia Dzikowska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zdobyła Nagrodę Rektorów X Międzynarodowej Wystawy Najlepszych Dyplomów ASP. Za pracę dyplomową „Rzecz o pragnieniu” otrzymała 25 tys. zł.

Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych to międzynarodowa wystawa o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci ze wszystkich publicznych uczelni artystycznych w Polsce oraz z Wilna i Bratysławy z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów. Podczas wernisażu, który odbył się w gdańskiej Zbrojowni Sztuki, wręczono także nagrody mecenasów i patronów honorowych:

  • Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (15 tys. zł) przyznano Anecie Kublik z ASP w Gdańsku za dyplom „Zobaczyć niewidoczne”.
  • Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego (8 tys. zł) trafiła w ręce Łukasza Koniuszego z ASP w Katowicach za dyplom „Miasto – Byt”.
  • Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska (8 tys. zł) odebrała Marta Krześlak z ASP w Łodzi za dyplom „Ruiny moich marzeń”, która też otrzymała Nagrodę Gdańskiej Galerii Miejskiej w postaci indywidualnej wystawy w 2019 roku.
  • Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni (8 tys. zł) zdobyła Anastasiia Mikhno z Akademii Sztuki w Szczecinie za dyplom „Phenotype A/Porajmos”.
  • Nagrodą Krytyków (10 tys. zł) uhonorowano Michała Soję i Różę Dudę z ASP w Krakowie za dyplom „Jestem synem górnika”.

MK

(Źródło: www.zbrojowniasztuki.pl)

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)