Aktualności
Szkoły wyższe
30 Kwietnia
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2019-04-30

Najlepsze uczelnie kształcące przyszłe kadry turystyczne

Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Jagielloński i Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej liderami swoich kategorii w najnowszym rankingu szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Przygotowało go renomowane branżowe czasopismo „Wiadomości Turystyczne”.

Do opracowania rankingu redakcja powróciła po rocznej przerwie. Celem zestawienia jest wyłonienie najlepszych uczelni przygotowujących do pracy w turystyce. Do rywalizacji o to miano zgłosiło się 26 ośrodków naukowych. Ranking opracowywany był dwuetapowo. Najpierw szkołom przyznano punkty w trzech kategoriach: przygotowanie zawodowe, potencjał naukowy, warunki studiowania. W drugim fazie zgłoszenia poddano analizie kapituły złożonej z przedstawicieli środowiska naukowego, turystycznego i samorządowego.

Jak podkreślają autorzy raportu, potwierdził on po raz kolejny wysoką pozycję uczelni, które umiejętnie łączą kształcenie teoretyczne z zawodowym, mają ciekawą ofertę dydaktyczną i zespół uznanej kadry naukowej. Wśród wyróżnionych znalazły się ośrodki, które stawały na podium w poprzednich edycjach konkursu.

W gronie szkół o profilu mieszanym najlepszy okazał się Uniwersytet Łódzki, który wyprzedził Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu i Uniwersytet Szczeciński.

W klasyfikacji szkół o profilu akademickim na czele dwie krakowskie uczelnie: Uniwersytet Jagielloński przed Akademią Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha. Na trzecim stopniu podium uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W rywalizacji szkół o profilu praktycznym wygrała Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej przed Wyższą Szkołą Turystyki i Języków Obcych w Warszawie i Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy.

MK

Źródło: Wiadomości Turystyczne

Dyskusja (0 komentarzy)