Aktualności
Szkoły wyższe
25 Kwietnia
Opublikowano: 2017-04-25

Nauka dodaje skrzydeł – konkurs przedłużony

Z czym kojarzy się nauka? Z naukowcami? Instytucją? Laboratoriami i eksperymentami? A może z tymi, którzy dopiero się uczą? Albo to po prostu synonim wiedzy? – pytania te zadaje uczniom, kandydatom na studia oraz studentom Uniwersytet Szczeciński, przedłużając trwanie konkursu wideo na krótki film promujący naukę pod nazwą „Nauka dodaje nam skrzydeł” do 29 maja.

Materiał filmowy powinien trwać nie więcej niż 60 sekund, a jego tematem ma być zobrazowanie indywidualnego rozumienia pojęcia nauki. Filmik może być nagrany kamerą, telefonem, bądź aparatem – najważniejsze, aby w ciągu maksymalnie minuty uchwycić, to czym jest dla nas nauka, to jak ją rozumiemy oraz jaki obraz nam się z nią kojarzy. Najważniejsze to pokazać swój talent i pasję, po prostu być kreatywnym zachęca Michał Kowaliński, koordynator konkursu z Biura Promocji i Informacji US.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, kandydaci na studia oraz studenci. Konkurs potrwa do 29 maja, do godziny 12:00 w tym czasie należy nadsyłać filmiki poprzez stronę internetową http://konkurs.usz.edu.pl/rejestracja/. Ogłoszenie wyników odbędzie się 4 czerwca podczas festynu rodzinnego na Jasnych Błoniach organizowanego z okazji Święta US.

Dla uczestników konkursu US przygotował cenne nagrody: Kamera GoPro – I miejsce; Dron Overmax x-bee drone 7.1 –  II miejsce; Okulary VR –  III miejsce; tydzień dla 2 osób w ośrodku w Pobierowie – nagroda publiczności Grand Prix.

Więcej informacji: www.konkurs.usz.edu.pl .

Julia Poświatowska

Dyskusja (0 komentarzy)