Aktualności
Szkoły wyższe
06 Marca
Opublikowano: 2017-03-06

Nauka dodaje skrzydeł

Z czym kojarzy Ci się nauka? Z naukowcami? Instytucją? Laboratoriami i eksperymentami? A może z tymi, którzy dopiero się uczą? Albo to po prostu synonim wiedzy? – pytania te zadaje uczniom, kandydatom na studia oraz studentom Uniwersytet Szczeciński, ogłaszając konkurs wideo na krótki film promujący naukę pod nazwą „Nauka dodaje nam skrzydeł”.

– Materiał filmowy powinien trwać nie więcej niż 60 sekund, a jego tematem ma być zobrazowanie indywidualnego rozumienia pojęcia nauki. Filmik może być nagrany kamerą, telefonem bądź aparatem – najważniejsze, aby w ciągu maksymalnie minuty uchwycić to, czym jest dla nas nauka, jak ją rozumiemy oraz jaki obraz nam się z nią kojarzy.

– Najważniejsze to pokazać swój talent i pasję, po prostu być kreatywnym – zachęca Michał Kowaliński, koordynator konkursu z Biura Promocji i Informacji US.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, kandydaci na studia oraz studenci. Konkurs rozpoczął się 1 marca i potrwa do 28 kwietnia – w tym czasie należy nadsyłać filmiki poprzez stronę internetową http://konkurs.usz.edu.pl/rejestracja/. Ogłoszenie wyników odbędzie się 4 czerwca podczas festynu rodzinnego na Jasnych Błoniach organizowanego z okazji Święta US.

Dla uczestników konkursu US przygotował cenne nagrody:
Kamera GoPro – I miejsce
Dron Overmax x-bee drone 7.1 –  II miejsce
Okulary VR –  III miejsce
Tydzień dla 2 osób w ośrodku w Pobierowie – nagroda publiczności Grand Prix

Więcej informacji: www.konkurs.usz.edu.pl

Julia Poświatowska

Dyskusja (0 komentarzy)