Aktualności
Szkoły wyższe
28 Kwietnia
Źródło: SGGW
Opublikowano: 2023-04-28

Nauka i rekreacja podczas Dni SGGW

Gry terenowe i planszowe, zabawy edukacyjne dla dzieci, pokazy psów policyjnych oraz psów ratownictwa Straży Pożarnej, wyścig drzew i spacer dendrologiczny, produkty z jadalnych owadów, drukowanie żywności, kiermasz roślin ozdobnych i porady ogrodnicze, wystawa kolekcji rosiczek – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na uczestników Dni SGGW. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19–20 maja.

Podczas dwudniowego święta uczelni zaprezentują się wszystkie wydziały i instytuty naukowe, studenckie organizacje i koła naukowe, zespoły artystyczne oraz inne jednostki organizacyjne Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Kandydaci na studia będą mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą edukacyjną, porozmawiać ze studentami i nauczycielami akademickimi. To będzie spotkanie z nauką połączone z rozrywką dla całych rodzin.

Dni SGGW zainauguruje uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Leszkowi Żukowskiemu, wieloletniemu nauczycielowi akademickiemu SGGW, dziekanowi Wydziału Technologii Drewna, byłemu prezesowi Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wielkiej postaci w historii nie tylko uczelni, ale i kraju.

Atrakcje dla miłośników zwierząt

Już tradycyjnie w trakcie Dni SGGW wiele atrakcji będzie czekało na miłośników fauny. W sobotę (20 maja), w centralnej części kampusu, przed Pałacem Ursynowskim (rektorat) odbędą się pokazy wyszkolenia służbowych psów policyjnych oraz wyszkolenia psów ratownictwa Ochotniczej  Straży Pożarnej. Inną atrakcją tego dnia będzie także pokaz szkolenia z handlingu psów, czyli sztuki prezentacji czworonogów na wystawach. Natomiast na otwartym terenie za uczelnianą pasieką zaprezentowane zostaną konie policyjne oraz ptaki szponiaste (sowy, sokoły, jastrzębie).

Nie zabraknie także innych zwierząt. Studenckie koła naukowe Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt zaprezentują na swoich stoiskach ryby akwariowe, różne gatunki gadów, płazów, myszy oraz owadów. Odwiedzający uczelniany kampus będą mogli podziwiać kury ozdobne, przepiórki, kozy, owce oraz kawie domowe popularnie zwane świnkami morskimi, a także wnętrze ula pszczelego. Na stoisku Uniwersytetu Otwartego będzie można spojrzeć na świat oczami owadów.

Atrakcje dla miłośników roślin

Kiermasze i wystawy rośli ozdobnych oraz krzewów już na stałe wpisały się w tę uczelnianą majówkę. Podczas Dni SGGW studenci i naukowcy doradzą, jak dobierać rośliny i uprawiać je w przydomowym ogrodzie. Organizatorzy zaproszą także na spacer dendrologiczny oraz zwiedzanie z przewodnikiem Kolekcji Roślin Uprawnych. Podczas warsztatów florystycznych ich uczestnicy skomponują wianki. Wśród atrakcji są również: truskawki z uprawy hydroponicznej oraz wystawa kolekcji rosiczek. Konkursy i poznawanie świata roślin przy pomocy własnych zmysłów to doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Studenci leśnictwa zaproszą na wyścig drzew i odpowiedzą na pytanie, gdzie las ma swój początek.

Wszystko o żywności

Jak prawidłowo się odżywiać?  Jaką wartość odżywczą mają produkty z owadów jadalnych? Jak kupować sery? Czym są dodatki do żywności? Pieczywo z różnych stron świata, tajemnice olejów spożywczych, wszystko o sokach i nektarach, drukowanie żywności oraz gry i zabawy na temat żywienia i żywności – to tylko niewielka część atrakcyjnej oferty na Dni SGGW, jaką przygotowały nasze wydziały i instytuty naukowe zajmujące się żywnością i żywieniem człowieka.

Na sportowo i nie tylko

Nie zabraknie atrakcji sportowych. Na mini miasteczku sportowym dzieci i ich opiekunowie będą mogli poćwiczyć oraz wziąć udział w zabawach i grach sportowych. Na scenie, w centralnej części kampusu, wystąpią m.in. uczelniane zespoły: LZA „Promni”, Orkiestra Reprezentacyjna, Chór SGGW oraz formacja taneczna Sqer Dance.

W piątek z kolei o godz. 15:00 w Auli Kryształowej wystawiony zostanie spektakl pt. „Nasz człowiek z Ameryki”, przygotowany przez Fundację Bez Wizy w ramach projektu Warszawski miszmasz! Nazajutrz w tym samym miejscu (godz. 14:30) odbędzie się koncert zespołu Harmonica (muzyka rozrywkowa oraz gospel).

Dni SGGW odbędą się w piątek i sobotę (19 i 20 maja) w godz. 10:00 – 17:00. Główne imprezy zaplanowano na placu przed Pałacem Ursynowskim (rektorat) przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie oraz w budynku Biblioteki Głównej na kampusie uczelni. Więcej informacji i szczegółowy program wydarzenia na stronie internetowej SGGW. Patronem medialnym Dni SGGW jest „Forum Akademickie”.

MK

FB Cover 1200 × 628 DniSGGW

 

Dyskusja (0 komentarzy)