Aktualności
Szkoły wyższe
16 Marca
Opublikowano: 2017-03-16

„Nauka jest Kobietą” – Dzień Otwarty tylko dla Dziewczyn na Politechnice Warszawskiej

Jak skomponować własne perfumy? Jak wygląda życie kobiety pracującej na Politechnice? I jak kuchnia może zamienić się w laboratorium? Między innymi takie tematy będziemy poruszać podczas tegorocznej edycji akcji Dziewczyny na Politechniki na Politechnice Warszawskiej. Odwiedź nas 30 marca 2017 roku i przekonaj się, że „Nauka jest Kobietą”.

W tym roku organizatorzy zamierzają udowodnić kandydatkom na studia, że nawet w typowo kobiecych tematach, takich jak moda, kosmetyki, zdrowie i kuchnia, można odnaleźć aspekt naukowy. Nauka jest Kobietą nie tylko dlatego, że rzeczownik „nauka” jest rodzaju żeńskiego, ale przede wszystkim dlatego, że podobnie jak kobieta nauka jest nieprzewidywalna i fascynująca zarazem.

– Z satysfakcją obserwuję, że z roku na rok na naukę w uczelniach technicznych decyduje się coraz więcej pań – mówi prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, rektor PW. – Studentki Politechniki Warszawskiej osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, zdobywają nagrody w konkursach krajowych i zagranicznych. Znajdują tutaj możliwości do rozwijania swoich zainteresowań naukowych, a także tych związanych z aktywnością sportową, artystyczną czy działalnością samorządową.

Podczas wydarzenia o życiu kobiety nauki i flircie z robotami opowie prof. Teresa Zielińska, wicedyrektor Instytutu Techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej PW. Warsztaty z kuchni molekularnej poprowadzi Dariusz Aksamit, znany popularyzator nauki, doktorant z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. A o tym, jak moda wpływa na zdrowie, opowie Anna Protas, dziennikarka „Claudii”. Uczestniczki akcji będą mogły także lepiej poznać Politechnikę podczas spaceru z przewodnikiem, porozmawiać z doradcami zawodowymi i spotkać się ze studentami PW.

Organizatorzy chcą pokazać młodym dziewczynom, że mogą zostać, kim chcą, a płeć nie ma tu żadnego znaczenia. Wiedzą o tym studentki Politechniki Warszawskiej, które osiągają sukcesy na polu naukowym czy artystycznym. Dziewczyny studiujące na PW, podobnie jak ich koledzy, angażują się w działalność w licznych kołach naukowych i organizacjach studenckich, projektują niesamowite wynalazki, uczestniczą w tworzeniu nowych rozwiązań dla biznesu.

Więcej informacji i cały program tegorocznej akcji na PW pod adresem: www.pw.edu.pl/dnp.

Wydarzenie na Facebooku: Dzień Otwarty tylko dla Dziewczyn na PW.

W tym roku akcja Dziewczyny na Politechniki obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Do tej pory wzięło w niej udział 100 tysięcy dziewczyn. Duża część z nich zdecydowała się podjąć studia inżynierskie i obecnie zarządza firmami technologicznymi, fabrykami, nadzoruje wielkie budowy, prowadzi badania naukowe i tworzy własne, innowacyjne rozwiązania współczesnych problemów w ramach start-upów technologicznych.

Dyskusja (0 komentarzy)