Aktualności
Szkoły wyższe
21 Grudnia
Opublikowano: 2017-12-21

Noc Biologów 2018

Piątek 12 stycznia będzie wyjątkowym dniem. Właśnie w tym terminie Wydział Biologii US zaprasza na Noc Biologów – ogólnopolskie przedsięwzięcie, już po raz siódmy organizowane przez Uniwersytet Szczeciński.

Jakie tajemnice skrywa Sherlock Holmes? Co ukrywają grzyby? Jak zostać Agathą Christie? Czy pod lodem toczy się życie? Czy feromony rządzą światem? – odpowiedzi na te pytania organizatorzy będą po raz kolejny szukać z uczestnikami Nocy Biologów.

Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska. W programie realizowanym przez Wydział Biologii US zaplanowano kilkadziesiąt wyjątkowych wydarzeń: interesujące pokazy, inspirujące warsztaty, niezmiernie ciekawe laboratoria, zajmujące wykłady, a także wystawy, konkursy i inne ciekawostki – wszystko po to, by ich uczestnicy przez tę jedną noc mogli się poczuć jak prawdziwi naukowcy.

Szczegółowy program wydarzenia oraz więcej informacji na temat projektu znajdują się na stronie internetowej www.nocbiologow.edu.pl.

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, na większość zajęć obowiązuje rezerwacja telefoniczna.

Noc Biologów rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 18.00. Tajniki biologii zgłębiane będą na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c.

Julia Poświatowska-Szumiło

Dyskusja (0 komentarzy)