Aktualności
Szkoły wyższe
15 Marca
Źródło: PWSZ w Nowym Sączu
Opublikowano: 2019-03-15

Nowa energia w Nowym Sączu

Trwająca przez wiele lat współpraca między Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Nowym Sączu a Miastem Nowy Sącz nabrała właśnie formalnego wymiaru. Porozumienie precyzyjnie regulujące kwestie dalszego współdziałania podpisane zostało przez dr. hab. inż. Mariusza Cygnara, prof. nadzw., rektora PWSZ w Nowym Sączu i Ludomira Handzla, prezydenta Nowego Sącza.

Obie strony zgodnie podkreśliły, że z dobrej kooperacji skorzysta zarówno uczelnia jak i całe otoczenie społeczno-gospodarcze. Dzięki praktycznym sugestiom zainteresowanych współpracą przedsiębiorców można będzie np. otwierać potrzebne z ich punktu widzenia kierunki studiów, po których absolwenci bez problemu znajdą zatrudnienie na lokalnym rynku pracy.

Ze strony włodarza miasta padło zapewnienie o udzieleniu niezbędnej pomocy zarówno przy rozbudowie bazy dydaktyczno-naukowej nyskiej uczelni jak i przy współorganizacji różnego rodzaju imprez, czy to artystycznych, czy sportowych. Studenci będą mieli poza tym otwartą drogę do odbywania praktyk w różnych jednostkach, którymi zawiaduje Miasto Nowy Sącz.

Rektor PWZS podkreślił z kolei, że pomoc taka będzie szczególnie ważna w momencie, kiedy całe szkolnictwo wyższe przechodzi znaczące przemiany. Współpraca z szeroko pojętym otoczeniem społeczno-gospodarczym z pewnością ułatwi nyskiej uczelni płynne dostosowanie się do wymaganych zmian.

az

(źródło: pwsz-ns.edu.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)