Aktualności
Opublikowano: 2018-03-30

Nowa pracownia powstała we Wrocławiu

Współpraca wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej z firmą TECE, zajmującą się produkcją systemów grzewczych i sanitarnych, zaowocowała utworzeniem na wrocławskiej uczelni nowego laboratorium dydaktyczno-badawczego.

Pracownia służyć ma studentom kierunku Inżynieria Środowiska, uczącym się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. W rzeczonej jednostce dydaktycznej możliwe będzie przeprowadzenie jednoczesnej symulacji działania dwóch instalacji: grzejnikowej i ogrzewania podłogowego. Celem postawionym przed użytkownikami laboratorium będzie policzenie przepływów, a następnie ustawienie ich zgodnie z nastawami.

Pomysłodawcy całego projektu zapewnili studentom nieograniczony dostęp do znajdującej się tu aparatury, m.in. do uruchamiającej instalację w trybie grzewczym, pompy ciepła. Młodzi eksploratorzy mogą nie tylko dotknąć wszystkich jej części, ale także ustawić różne zakresy temperatury, co pozwala im empirycznie przekonać się, że określone parametry ulegają zmianie zgodnie z zadanymi układami. Wszystkie instalacje stanowiące wyposażenie laboratorium należą do najnowszych tego typu urządzeń, które występują obecnie na rynku.

az

(źródło: pwr.edu.pl)

Dyskusja (0 komentarzy)