Aktualności
Szkoły wyższe
22 Września
Źródło: Politechnika Łódzka
Opublikowano: 2022-09-22

Nowa siedziba Wydziału Organizacji i Zarządzania PŁ

Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej ma nową siedzibę. Inwestycja pochłonęła ponad 18 mln zł. 

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału Organizacji i Zarządzania, która znajduje się w kampusie B Politechniki Łódzkiej w zmodernizowanym budynku B17, odbędzie się 22 września. Na czterech wyremontowanych piętrach mieści się 17 nowocześnie wyposażonych sal dydaktyczno-seminaryjnych, 2 sale konferencyjne oraz 24 pokoje dla pracowników, a także dziekanat i 20 pomieszczeń dla administracji. W sumie Wydział zajmuje 3 270 mkw.

Trwa ciągły proces modernizacji naszego kampusu. Kolejnym przykładem jest zakończona inwestycja dla Wydziału Organizacji i Zarządzania. Cieszą mnie nie tylko bardzo dobre warunki stworzone wykładowcom i studentom, ale także to, że świadectwem bliskiej współpracy wydziału z firmami stają się sale objęte ich patronatem – przekonuje prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej.

Całkowity budżet inwestycji wyniósł 18,1 mln zł, z czego ponad 5,7 mln zł przekazał Urząd Marszałkowski w ramach funduszy UE.

Mam nadzieję, że nowa siedziba będzie służyć Wydziałowi Organizacji i Zarządzania przez kolejne 30 lat, podobnie jak wcześniej Pałac Scheiblera, i będzie miejscem owocnej pracy, gdzie w przyjaznej atmosferze będziemy świętować wiele kolejnych sukcesów – mówi prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, dziekan WOiZ PŁ.

Otwarciu nowej siedziby towarzyszyć będzie panel „Od tradycji do nowoczesności – doświadczenia uczelni we współpracy z biznesem”. To okazja do dyskusji między przedstawicielami uczelni technicznych, ekonomicznych i uniwersytetów oraz do przedstawienia perspektywy przedsiębiorstw, zarówno produkcyjnych, jak i handlowych. Udział w panelu, oprócz gospodarzy, wezmą zaproszone władze rektorskie z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prezesi i dyrektorzy DELL Products, Grupy Pietrucha, Corning Optical Communications Polska i Rossmann.

źródło: PŁ

Dyskusja (0 komentarzy)