Aktualności
Szkoły wyższe
29 Listopada
Opublikowano: 2017-11-29

Nowe godziny pracy Kliniki Prawa WSPiA

Studenckie Biuro Porad Prawnych „Klinika Prawa” działające w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej zmienia godziny pracy. Jest to odpowiedź na liczne sugestie osób chcących skorzystać z pomocy prawnej świadczonej przez studentów „prawa”. Teraz studenci będą dyżurować codziennie od godziny 11:00 do godziny 18:00.

Klinika Prawa w WSPiA powstała w listopadzie 2013 r. Wcześniej – na mocy porozumienia z Rzecznikiem Praw Obywatelskich – działało Biuro Porad Prawnych przy WSPiA. Od 2014 r. Klinika Prawa jest członkiem Uniwersyteckich Poradni Prawnych. W tym roku znalazła się w czołówce Uniwersyteckich Poradni Prawych. W opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” rankingu studenckich poradni prawych zajęła szóste miejsce.

W ramach Kliniki Prawa w WSPiA działa Sekcja Prawa Karnego, Sekcja Prawa Cywilnego oraz Sekcja Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Głównym celem Kliniki jest bezpłatne udzielanie porad prawnych osobom niezamożnym przez najlepszych studentów, pod opieką pracowników naukowych WSPiA. Dodatkowym celem jest m.in. prowadzenie badań naukowych, w szczególności dotyczących praktyki stosowania prawa i naruszeń praw człowieka.

Studenci WSPiA pracujący w Klinice zajmują się m.in. wydawaniem opinii prawnych w indywidualnych sprawach z zakresu prawa administracyjnego, podatkowego, cywilnego i karnego. W ten sposób nie tylko weryfikują i uzupełniają swoją wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim uczą się analizy konkretnych stanów faktycznych i ich oceny z punktu widzenia obowiązujących przepisów prawa.

Od początku funkcjonowania Klinika Prawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i sugestiom osób poszukujących pomocy prawnej, studenci pracujący w Klinice Prawa zmieniają godziny dyżurów. Teraz studenci będą dyżurować od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 18:00.

Warto przypomnieć, że od października 2015 r. studenci Kliniki Prawa w każdy piątek dyżurują także w siedzibie Oddziału Regionalnego TVP w Rzeszowie.

Przemysław Pawlak

Dyskusja (0 komentarzy)