Aktualności
Szkoły wyższe
21 Maja
Opublikowano: 2018-05-21

Nowe kierunki studiów na rok akademicki 2018/2019 na UG

Oferta Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2018/19 to 78 kierunków studiów i 223 specjalności na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich. Uczelnia proponuje także studia doktoranckie oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych na studiach podyplomowych.

W ofercie UG na nowy rok akademicki znajdują się 4 nowe kierunki studiów – dwa w języku polskim i dwa w języku angielskim:

  1. Ochrona zasobów przyrodniczych (studia stacjonarne I stopnia) na Wydziale Biologii
  2. Genetyka i biologia eksperymentalna (studia stacjonarne I stopnia) na Wydziale Biologii
  3. Intercultural and Business Relations in Europe (studia stacjonarne I stopnia w języku angielskim) na Wydziale Ekonomicznym, Wydziale Filologicznym oraz Wydziale Nauk Społecznych
  4. Cultural Communication (studia stacjonarne I i II stopnia w języku angielskim) na Wydziale Filologicznym

Są to studia odpowiadające na potrzeby rynku pracy, innowacyjne, uwzględniające współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność – zdobywanie wiedzy i kształcenie umiejętności w różnych dziedzinach podnosi szanse absolwentów na rynku pracy.  Nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami, a studenci będą odbywać praktyki w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach. Wiedzę będą zdobywać pod okiem kadry akademickiej UG i praktyków – specjalistów.  Studiowanie w jednym z najnowocześniejszych kampusów uniwersyteckich w Polsce – Bałtyckim Kampusie UG w Gdańsku Oliwie – stanowi nieodłączny atut.

Rekrutacja odbywa się przez Internet w wygodnym dla kandydatów systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów).   Wszystkie informacje oraz zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej UG:  http://ug.edu.pl/rekrutacja

Beata Czechowska-Derkacz

Dyskusja (0 komentarzy)