Aktualności
Szkoły wyższe
25 Stycznia
Źródło: PWSZ w Legnicy
Opublikowano: 2021-01-25

Nowoczesne symulatory kolejowe w PWSZ w Legnicy

Baza sprzętowa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy powiększy się wkrótce o dwa nowe symulatory. Będą służyć studentom kształcącym się na kierunku logistyka i transport. 

Zakupione urządzenia trafią na wyposażenie pracowni logistyki i transportu działającej na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych w PWSZ im. Witelona w Legnicy. Symulator kolejowy typu SMART jest wyposażony w pulpit lokomotywy Newag 6DG, oprogramowanie symulacyjne wraz z biblioteką tras SIM Factor i stanowisko nauczyciela, a całość rozwiązania spełnia wymagania Urzędu Transportu Kolejowego. Natomiast drugi symulator – Dyżurnego Ruchu Kolejowego – składa się z pięciu stanowisk (posterunków) oraz stanowiska nauczyciela. Całość rozwiązania oparta jest o obsługę wielotorowych posterunków oraz bocznic.

Nowy sprzęt został zakupiony w ramach dostawy pomocy dydaktycznych przez SIM Factor, producenta oprogramowania symulacyjnego, symulatorów pojazdów oraz gier symulacyjnych. Firma posiada bogate doświadczenie w tworzeniu zaawansowanych trenażerów kolejowych wyposażonych w platformy ruchowe i fizyczne pulpity. Rozwiązania stosowane przez SIM Factor wspierają technologie rzeczywistości wirtualnej (Oculus Rift, HTC Vive), jak również zaawansowane kontrolery ruchowe (Perception Neuron).

Studia inżynierskie na kierunku logistyka i transport przygotowują do pracy w branży Transport-Spedycja-Logistyka (TSL). Absolwent uzyskuje wiedzę i umiejętności w zakresie projektowania i funkcjonowania procesów logistycznych oraz zdobywa kwalifikacje menedżera branży TSL. Większość zajęć prowadzona jest w formie ćwiczeń, warsztatów oraz laboratoriów, realizowanych w specjalistycznych pracowniach. Zajęcia przygotowujące do zawodu prowadzone są przez praktyków z branży TSL.

Studia na kierunku logistyka i transport trwają 7 semestrów (3,5 roku). Uczelnia oferuje następujące specjalności: inżynieria systemów logistycznych i transportowych, logistyka produkcji i dystrybucji, organizacja i zarządzanie w transporcie kolejowym (specjalność objęta patronatem POL-MIEDŹ TRANS sp. z o.o.).

źródło: PWSZ w Legnicy

Dyskusja (0 komentarzy)