Aktualności
Szkoły wyższe
04 Lutego
Źródło: www.pwsz.elblag.pl
Opublikowano: 2020-02-04

Nowoczesny sprzęt laboratoryjny w PWSZ w Elblągu

Baza laboratoryjna Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu wzbogaciła się o profesjonalny stacjonarny skaner 3DSpectrum firmy RangeVision.

Skaner RangeVision Spectrum charakteryzuje się wysoką rozdzielczością kamer, dzięki której nadaje się do skanowania zarówno małych, średnich, jak i dużych obiektów. W urządzeniu wykorzystano bezpieczną technologię światła strukturalnego (promień lasera stosowany w skanerach laserowych może spowodować uszkodzenia wzroku). Aparat wyposażony jest w dwie kamery przemysłowe o rozdzielczości 3,1 MPx umożliwiające skanowanie obiektów z dokładnością do 0,04 mm. Dzięki dwóm kamerom podczas rejestracji chmury punktów równocześnie jest digitalizowana tekstura obiektów. Dodatkowo skaner posiada stolik obrotowy, co przyspiesza i ułatwia proces skanowania. Skaner RangeVision Spectrum wzbogacił infrastrukturę Laboratorium Szybkiego Prototypowania i Robotyki Mobilnej Instytutu Informatyki Stosowanej w PWSZ w Elblągu. Celem pracy w tym laboratorium jest rozwijanie u studentów umiejętności z zakresu szybkiej, precyzyjnej i powtarzalnej produkcji elementów w technologii addytywnej z wykorzystaniem: skanowania 3D, stereolitografii oraz drukowania przestrzennego.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu na 11 kierunkach kształci się obecnie około 1700 studentów. Mają do dyspozycji 36 laboratoriów. Kadra dydaktyczno-badawcza liczy 154 nauczycieli akademickich, w tym: 43 profesorów i doktorów habilitowanych, 54 doktorów i 56 magistrów. Co roku elbląską PWSZ opuszcza około 500 absolwentów.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)