Aktualności
Szkoły wyższe
06 Marca
Opublikowano: 2017-03-06

Nowy budynek dla filozofów i historyków UŁ

Jesienią tego roku studenci i pracownicy Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego mają już korzystać z nowego budynku dydaktycznego, który od połowy lutego powstaje przy ul. Lindleya 5 w Łodzi – w samym środku kampusu wydziałów Filozoficzno-Historycznego (były Rektorat) i Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Przeszklony budynek o czterech nadziemnych kondygnacjach powstaje na działce o powierzchni blisko 300 m2 i będzie połączony z południową częścią budynku dawnego Rektoratu przy ul. Lindleya 1/3. Będzie przeznaczony głównie na bibliotekę wydziałową, ale znajdą się tam także pomieszczenia dydaktyczne.

– Nowy budynek pozwoli czterem kierunkom naszego wydziału (Archeologia, Etnologia, Filozofia i Historia sztuki) na znaczącą poprawę warunków kształcenia dzięki nowym i nowocześnie wyposażonym salom dydaktycznym. Pozwoli także na swobodny rozwój powołanej w ubiegłym roku biblioteki humanistycznej, powstałej w wyniku scalenia księgozbiorów tycz czterech jednostek. Biblioteka ma szansę stać się najnowocześniejszą placówką tego rodzaju na naszym uniwersytecie, a fizyczne powiązanie jej siedziby z budynkiem przy Lindleya 1/3 zdecydowanie ułatwi pracownikom i studentom korzystanie z jej zbiorów – mówi prof. Marek Gensler, prodziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ.

Budynek o powierzchni użytkowej ok. 850 m2 został zaprojektowany przez firmę Domagało Wnuk Architekci. Inwestycja realizowana jest przez firmę Kartel z Jędrzejowa. Szacowany koszt jej realizacji to prawie 7 mln zł. Budynek, w pełni dostosowany dla osób niepełnosprawnych, ma być oddany do użytku pod koniec września tego roku.

Tomasz Boruszczak

Źródło wizualizacji: Domagało Wnuk Architekci

Dyskusja (0 komentarzy)